Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak widzą świat dzieci z autyzmem? Zobacz poruszający film

| aktualizacja: 05.04.2016 | 2

„Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” to hasło kampanii uświadamiającej, jak czują się dzieci z autyzmem. Zobacz, jak wygląda świat oczami dziecka chorującego na autyzm.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Jak widzą świat dzieci z autyzmem
fot. YouTube/The National Autistic Society
Dzieci z autyzmem mają problemy z werbalną i niewerbalną komunikacją, nie mogą znaleźć swojego miejsca w społeczeństwie. Jak wygląda świat widziany ich oczami?

Trudne dziecko?

Chłopiec wchodzi z mamą do centrum handlowego, ma autyzm. W filmie promującym kampanię „Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” widzimy świat z perspektywy chorego chłopca. Dociera do niego o wiele więcej bodźców – słyszy odbijające się od posadzki monety i szelest balonów, lampa błyskowa aparatu jest intensywniejsza, zapach perfum jest bardziej wyrazisty. Otoczenie działa stresująco, chłopiec zaczyna czuć złość, strach, panikę. Zaczyna uciekać i wyrywać się mamie. Zobacz film:Kampania brytyjskiego stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem pokazuje, dlaczego chore dzieci mogą czasem zachowywać się „dziwnie”. Ich świat wygląda inaczej, a ludzie często nie rozumieją ich choroby i pochopnie je oceniają, nazywając je „niegrzecznymi” i „trudnymi”.

W ciągu kilku dni film zdobył ponad 1,5 miliona wyświetleń! Napisz w komentarzu, co myślisz o tej kampanii.

Polecamy: Czy szczepienia wywołują autyzm
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

b
b | 2017-02-02 20:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Autyzm to nie choroba, tylko zaburzenie.

Odpowiedz

marta
marta | 2016-04-07 15:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niesamowite i trafne, tak właśnie wygląda świat dzieci "trudnych", żebo to lepiej zrozumieć i radzić sobie lepiej na co dzień warto szukać pomocy na szukamterapeuty.pl , specjaliści powiedzą jak z tym sobie radzić.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?