Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Twoje dziecko jeździ w foteliku? Musisz zobaczyć te zdjęcia, działają na wyobraźnię!

| aktualizacja: 09.01.2017 | 1

Gdyby nie prawidłowo przymocowany fotelik, mogłoby dojść do tragedii. Te zdjęcia mrożą krew w żyłach!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Gdyby nie dobrze przymocowany fotelik, mogłoby dojść do tragedii!
fot. Fotolia
Zima to czas, kiedy kierowcy powinni zachować na drodze szczególną ostrożność. Śliska nawierzchnia i padający śnieg zmuszają do zdjęcia nogi z gazu i ostrożniejszej jazdy.

Dobrze dobrany fotelik to podstawa!

Rodzice często zapominają, żeby przed zapięciem malucha w foteliku zdjąć mu kurtkę. Ta gruba zimowa kurtka uniemożliwia prawidłowe naciągnięcie pasów, przez co dziecko nie jest odpowiednio chronione podczas jazdy samochodem. Zobaczcie, co się dzieje z dzieckiem, które podczas wypadku ma założoną kurtkę. Przerażające, prawda? Najważniejszy jest jednak wybór fotelika. Potwierdza to historia Kaylee, której udało się uniknąć tragedii.

Kaylee Barrett odwoziła do przedszkola synka, 5-letniego Koltona. W samochodzie był również jego młodszy brat, 2-letni Hunter. Samochód Kaylee wpadł w poślizg. Aby uniknąć zderzenia z innym samochodem, Kaylee skręciła i uderzyła w drzewo. Fotelik, w którym siedział Hunter, przejął siłę uderzenia i uratował życie 2-latka. Chłopiec złamał kość udową, jednak to złamanie to nic w porównaniu z tragedią, do jakiej mogłoby dojść, gdyby fotelik nie był dobrze przymocowany albo pasy nie byłyby prawidłowo zapięte.

Zobacz także: Przodem czy tyłem do kierunku jazdy? Poznaj wyniki testów!

Zobaczcie zdjęcia, które Kaylee opublikowała na Facebooku:
 Chociaż do wypadku doszło zimą zeszłego roku, przypominamy wam tę historię, aby was ostrzec. Nic tak dobrze nie działa na wyobraźnię, jak obrazy. Zdjęcia samochodu Kaylee są przerażające, ale uświadamiają nam, że bezpieczeństwo dzieci jest w naszych rękach!

Czy macie pewność, że wasze dzieci są bezpieczne podczas jazdy samochodem?

Czytaj także: Niedobrany fotelik i źle zapięte pasy doprowadziły do tragedii

Źródło: popsugar.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Lm
Lm | 2017-01-10 22:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I niech mi ktoś wytłumaczy jak przy takim mrozie jaki jest aktualnie na zewnątrz (-15 stopni) zdjąć dziecku kurtkę w samochodzie? Samochód nagrzewa się do temperatury takiej że człowiek nie trzęsie się z zimną przez 15-20 min jazdy a i tak nie jest wystarczająco żeby ściągnąć dziecku kurtkę...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?