Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

4 cechy dobrego imienia dla dziecka - przeczytaj, zanim pójdziesz do USC!

| aktualizacja: 13.04.2016 | 10

Gdy wybierasz imię dla dziecka, kierujesz się swoim gustem. Lecz to nie ty będziesz je nosić przez całe życie. Myślisz o imieniu oryginalnym? Zanim pójdziesz do USC, by wpisać je do akt, pomyśl, jak sprawdzi się na etapie przedszkolnym i w szkole.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
imiona dla dzieci, imię, imię dla dziecka, ciąża
fot. fotoexodo - Fotolia.com

To, jakie dziecko nosi imię, ma szczególne znaczenie w dzieciństwie. Jako dorośli zwykle przyzwyczajamy się do swoich imion i nie ma dla nas znaczenia, czy są oryginalne, czy pospolite. Inaczej jest w okresie przedszkolnym i szkolnym, gdy dziecko styka się – z czasem bardzo brutalną – oceną rówieśników. Dlatego warto przemyśleć, czy najpiękniejsze twoim zdaniem imię sprawdzi się u małego przedszkolaka i ucznia. Oto 4 cechy dobrego imienia według małego dziecka.

Imiona dla dzieci - wybierz najładniejsze.

1. „Inne dzieci też noszą takie imię”

Choć chcesz, by twoje dziecko było niepowtarzalne, przedszkolak myśli na ogół inaczej. Dziewczynce, która jest jedyną Balladyną w przedszkolu, może być smutno, że nikt tak się nie nazywa. Są za to dwie Natalki i trzech Jasiów, którzy chętnie się ze sobą bawią. I choć będziesz próbowała wytłumaczyć maluchowi, że dane imię jest piękne, że warto się czymś wyróżniać z tłumu, a zachowanie dzieci nie jest zbyt koleżeńskie, imię jednak może wpływać na relacje między dziećmi. Co ciekawe - wpływ taki widoczny jest również wśród dorosłych, donoszą badacze tematu z Michigan. Ich zdaniem imiona (zarówno imiona dla dziewczynek, jak i imiona dla chłopców) nie tylko mogą budzić sympatię, ale nawet silną więź i podają przykład pewnej Amerykanki, która założyła firmę, by pomagać ofiarom huraganu Katrina. A motorem jej działań była nie tylko chęć wsparcia ludzi, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji, ale również to, że nosiła to samo imię co... huragan.

2. „Nikt nie będzie się ze mnie śmiał”

Może się tak zdarzyć, że rówieśnicy będą żartować z imienia dziecka, np. jeśli skojarzą je z czymś innym niż sympatyczny kolega lub koleżanka – to może być powodem do łez dla małej Juraty (raczej mało kto wie, że tak nazywała się litewska bogini Bałtyku), płakać też może mały Lew, którego koledzy jeszcze nie słyszeli o słynnym rosyjskim pisarzu. Ale nawet dorośli mogą przeżywać stres związany z nietypowym imieniem, gdy przedstawiając się, stale widzą zdziwione spojrzenia. Czasem zamiast pierwszego imienia używają drugiego, które jest ich zdaniem bardziej zwyczajne. Ciekawe wnioski płyną również z amerykańskich badań. Okazuje się, że pacjenci z problemami psychicznymi częściej noszą dziwne lub rzadko spotykane imiona. Zdaniem naukowców, do zaburzeń mogą prowadzić negatywne reakcje otoczenia na oryginalne imię.

Czytaj też: Skrzywdzić dziecko imieniem?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (10)
avatar

Izabela
Izabela | 2017-04-02 10:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakub 14 msc

Odpowiedz

magda
magda | 2017-01-24 13:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Liliana i Blanka lat 9, Kajetan lat 2

Odpowiedz

zytka
zytka | 2015-04-28 22:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a ja znam dziewczynę, która dała córce na imię Wiktoria i jak pisze na Fb to nie umie tego imienia odmienić, bo pisze Wiktori a nie Wiktorii. Więc wcale nie o nietypowe imiona można się "potknąć"

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Matka Polka
Matka Polka | zytka | 2015-05-12 16:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

O nietypowe tym bardziej ;)

Odpowiedz

onomastyk
onomastyk | 2015-04-15 10:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Julia to róża???;-) Raczej od rodu Juliuszów.

Odpowiedz

Mama Zuzi i Julki
Mama Zuzi i Julki | 2015-04-08 00:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak, tak, tak! Zgadzam się w 100 procenatach. Moja mama dała mi bardzo oryginalne imię po babci. Podstawówka to była koszmar. W liceum chciałam używać drugiego imienia, ale nie wyszło bo nauczyciele czytali to z dziennika. Na studiach było trochę lepiej. Myślałam o zmianie imienia ale tyle z tym papierologii. Z wiekiem się przyzwyczaiłam :) Moje córeczki mają za to zwykłe imiona.

Odpowiedz

lubuszanin
lubuszanin | 2015-01-23 14:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury, które namawiają rodziców do hodowania baranów, które karnie stoją w zagrodzie. Społeczeństwu potrzebne są jednostki jak najbardziej zróżnicowane pod każdym względem potrzeba lwów, żmij, kretów czyli jednostek które nie zauważają ograniczeń -lew przeskoczy, żmija się prześliźnie, kret nawet nie zauważy barier. Tylko tacy ludzie popychają społeczeństwa w rozwoju, a nie osoby bojaźliwe, nie chcące się wyróżniać ze stada pod każdym względem nawet imieniem.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Mama Zuzi i Julki
Mama Zuzi i Julki | lubuszanin | 2015-04-08 01:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Można mieć zwykłe imię i wielki potencjał, by zmienić świat. Lepiej się wyróżniać mądrością, wykształceniem niż tylko oryginalnym, imieniem.

Odpowiedz

Anonim
Anonim | 2013-12-06 17:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja tam nic nie mam przeciw oryginalnym imionom, imię musi być piękne i niepowtarzalne

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

zadowolona
zadowolona | Anonim | 2015-03-28 22:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

racja nadanie imienia to sprawa indywidualna i prywatna i nic nikomu do tego,w koncu trzeba nosic jakies imie ,a moze ktos wpadnie na pomysl aby pelnoletnie dziecko zdecydowalo jakie imie chce ..


.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?