Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak wybrać szpital do porodu? Podpowiada ginekolog [WIDEO]

| aktualizacja: 20.04.2017 | 1

Zastanawiasz się jak wybrać szpital do porodu? Poza czynnikami osobistymi, zwróć uwagę na tzw. stopień referencyjności szpitala, w którym planujesz urodzić – radzi ginekolog położnik.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Zobacz inne z serii Jak przygotować się do porodu? (6):

– Pacjentki często zastanawiają się, jak wybrać szpital do porodu – mówi dr n. med. Ewa Kurowska, ginekolog położnik ze szpitala Medicover w Warszawie. – Wydaje mi się, że cały zestaw czynników, od których zależy wybór szpitala do porodu, można podzielić na 2 grupy: medycznych i osobistych. Jeśli chodzi o te medyczne czynniki najrozsądniej kierować się stopniem referencyjności szpitala. 

Stopień referencyjności szpitali do porodu

Co to takiego: stopień referencyjności szpitala? Wyjaśnia dr Kurowska: 
– W Polsce wszystkie szpitale położnicze są podzielone na 3 stopnie referencyjności, czyli wg przygotowania szpitala do opieki nad mamami i dziećmi.
  • 1. stopień referencyjności to szpitale, które są świetnie przygotowane do opieki nad pacjentkami z niepowikłaną ciążą i zdrowymi, donoszonymi noworodkami. 
  • 2. stopień referencyjności to te szpitale, które powinny zajmować się pacjentkami, u których jest ryzyko porodu po 32. tygodniu ciąży. Takie szpitale są wyposażone w sprzęt ratujący życie przedwcześnie urodzonych noworodków i np. sprzęt wspomagający oddychanie u dzieci. 
  • 3. stopień referencyjności to szpitale zajmujące się najmniejszymi wcześniakami. To szpitale oferujące wysoko specjalistyczne badania. 
Z kolei jeśli chodzi o czynniki osobiste, to warto zastanowić się najpierw, czego my oczekujemy od porodu – mówi pani ginekolog. – Warto też popytać koleżanki, jakie one mają wspomnienia z danego szpitala. 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Dariaa
Dariaa | 2017-11-04 15:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wybór odpowiedniego szpitala to mega ważna sprawa! Ja rodziłam w Krakowie i wybrałam prywatną klinikę. Wiem już, że drugie dziecko też tam urodzę. Femina na Kostrzewskiego, bardzo polecam.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?