Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

5 sposobów na wychowanie optymisty

| aktualizacja: 02.07.2014 | 0

Radosne usposobienie to w dużej mierze zasługa wychowania. Podpowiadamy, co możesz zrobić, by twoje dziecko wyrosło na optymistę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Optymizm to nie dar z niebios, tylko efekt wychowania. To właśnie ty kształtujesz sposób patrzenia dziecka na świat. Jeśli sama jesteś optymistką, jest ci zapewne łatwiej, bo zupełnie instynktownie przekazujesz dziecku, że wokoło dzieje się mnóstwo fajnych rzeczy, że świat jest wart poznania, a szklanka zawsze jest do połowy pełna. A co, jeśli widzisz szklankę do połowy pustą? Wychowywanie dziecka na optymistę, pomoże także tobie!

1. Podziwiaj, chwal i wspieraj

Pochwały rodziców to najlepsza nagroda dla dziecka. Dzięki nim właśnie uczy się, że nie dla osiągnięcia materialnych korzyści jest grzeczny, ale dlatego, że takie postępowanie jest słuszne. Podziw rodzica jest dużo skuteczniejszy niż lody albo zestaw klocków. Wspieraj dziecko w jego wysiłkach i chwal nie tylko, gdy coś się uda. Pamiętaj zawsze doceniać wysiłki i intencje, to nauczy dziecko, że nie tylko efekt końcowy jego działań się liczy, a  to bardzo potrzebna optymistom wiedza!

Czytaj też: 5 metod wychowawczych, które nie działają

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?