Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

7 sposobów na wychowanie rozpieszczonego dziecka

| aktualizacja: 19.08.2013 | 7

Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, jeśli nie chcesz wychować rozpieszczonego dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)

1. Dawaj zły przykład

Najlepszy sposób na wychowanie aroganckiego i niegrzecznego dziecka to pokazywanie mu aroganckich i niegrzecznych zachowań. Nieuprzejme zwracanie się do sprzedawcy w sklepie, komentarze, których dziecko nie powinno słyszeć, kłótnie, mówienie, że "pani od matematyki jest głupia" to zachowania, od których lepiej powstrzymać się w obecności malucha.

Czytaj też: 10 rad i mądrości, których lepiej nie słuchać

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Judyt
Judyt | 2016-03-21 12:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tytul ma sie nijak do tresci - rozpieszczone dziecko, to zgodnie z etymologia slowa: dziecko ktore mialo zbyt duzo pieszczot..czyli rodzice na wszytsko mu pozwalali, chronili przed najmniejszym stresem, wysilkiem, nie stawiali granic, nie uczyli wlasciwego zachowania, nie wymagali. i wtedy jest dziecko rozpieszczone. Porady z tego artykulu wskazuja raczej na dziecko z niedostatkiem prawdziwej milosci, a nie nadamiarem tzw malpiej.

Odpowiedz

tata małolata
tata małolata | 2014-01-18 18:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ludzie kulturalni i inteligentni umieją rozmawiać i nie wchodzą innym w pół zdania, bo to jest irytujące, nie tylko u dziecka, u dorosłego też. "nie przerywaj" jest więc jak najbardziej mądra nauką. Nikt nie lubi wpadających w słowo "mądrali" .

Odpowiedz

KO
KO | 2013-09-09 12:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak zwykle wszystko wina rodziców...tylko nikt nie jest idealny, a tym bardziej nie ma idealnych rodziców i dzieci. Tylko rola rodziców kończy się bardzo szybko, wchodzi otoczenie, społeczeństwo, dalsza rodzina, przedszkole, szkoła, koledzy i zaczyna się. Czasami rodzice są Bogu ducha winni, ale zawsze ocenia się rodziców nawet jak dziecko zrobi coś w późnej dorosłości. To w ogóle dzieci nie powinniśmy mieć, bo nawet psycholodzy nie znają jedynie słusznej metody wychowania. Poza tym mnie w dorosłości nauczyło, że ja zawsze miła z uśmiechem a ktoś do mnie wrednie i z pogardą...nie znam rodziców, którzy by się nie starali. Czasem nawet nie wiedzą, że coś robią źle, np ja uczę swoje dzieci, że nie wolno przerywać jak ktoś mówi, a teraz czytam co innego. Jak bym sb pozwalała, żeby dziecko ciągle mi przerywało, to z mężem nigdy porozmawiać byśmy nie mogli...poza tym każde dziecko jest inne.

Odpowiedz

mag
mag | 2013-08-20 22:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

więc żeby moje dziecko nie stało się ofiarą losu też muszę je popełnić

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Metody wychowawcze
Metody wychowawcze | mag | 2013-09-09 11:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Więc żeby moje dziecko nie stało się ofiarą losu, też muszę je popełnić". Niestety, ale o ile rozkapryszony trzylatek z przerośniętym ego czasem bywa uroczy, to rozkaprszony trzdziestolatek z przerośniętym ego ma spore szanse, by stać się ofiarą losu. Nikt nie przyjmie do pracy człowieka, który nic nie umie, a ma o sobie ogromne mniemanie, pyskuje do wszystkich i jest arogancki wobec współpracowników, nie mówiąc o szefie. Człowiek, za którego całe życie wszystko robiono staje się bezradny, a nawet najlepsi i najbardziej oddani rodzice nie żyją wiecznie. Oczywiście o znikomej szansie na stworzenie normalnej rodziny przez agresywnego egoistę nie muszę nawet się rozpisywać.

Odpowiedz

kk
kk | mag | 2013-09-09 11:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie. Wychowajmy więcej buców. Mamy ich wciąż za mało.-)

Odpowiedz

mag
mag | 2013-08-20 22:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

to już wiem skąd tylu wstrętnych ludzi bo ich rodzice popełniali te wszystkie błędy

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?