Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Ten film zapiera dech! Zobacz, jak wygląda poród przez cesarskie cięcie!

| 06.03.2017, aktualizacja: 06.03.2017 | 5

Tak wyjątkowy poród przez cesarskie cięcie nie zdarza się często. Zobacz, jak młoda mama pomaga dziecku przyjść na świat. Zdecydowałabyś się na coś takiego?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)
Poród przez cesarskie cięcie na filmie
fot. Facebook/Pregnancy Videos
"Gary, jeśli się zdecydujemy, następnym razem chcę to zrobić!" – napisała pod filmem Lauren. "To przerażające" – skomentował Matt. Nic dziwnego, że ten film z cesarskiego cięcia wzbudza tak skrajne emocje!

Rodząca na filmie asystuje przy własnym porodzie – gdy lekarze rozcinają powłoki brzuszne i pojawia się główka dziecka, młoda mama przy pomocy lekarzy chwyta noworodka i pomaga mu wydostać się na zewnątrz. Gdy maluszek jest już na świecie, mama bierze go w ramiona i przytula, zapewniając mu kontakt skóra do skóry. Zobaczcie film:
 

 
Cesarka wzbudza skrajne emocje – dla jednych to ostateczność, dla drugich warunek urodzenia dziecka. Cesarskie cięcie powinno być przeprowadzane w wyjątkowych sytuacjach, kiedy kobieta z powodów medycznych nie może urodzić dziecka naturalnie. Coraz częściej ciężarne, które wiedzą, że będą rodzić przez cesarskie cięcie, planują zabieg tak, by jak najbardziej przypominał poród naturalny. Ten film jest tego świetnym przykładem. Młoda mama wyjmuje maluszka i od razu bierze go na ręce, dzięki czemu może zapewnić mu bliskość już od pierwszych sekund.

Jeśli przy porodzie naturalnym występują komplikacje i konieczne jest przeprowadzenie cesarskiego cięcia, mama może nie mieć możliwości przytulenia dziecka zaraz po narodzinach. Jeśli jednak cesarka jest planowana, kobieta może poprosić lekarzy, by umożliwili jej jak najszybszy kontakt z maluszkiem.

Co wy myślicie o takim porodzie? Czy to szansa dla tych mam, które muszą mieć cesarkę, a boją się, że nie będą mogły budować więzi z maluszkiem już od pierwszych chwil po porodzie?

Czytaj także: Cesarka to nie poród? Musisz zobaczyć te zdjęcia!

Źródło: Facebook/Pregnancy Videos
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Ona
Ona | 2017-03-08 13:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja miałam cc w prywatnej klinice mąż był przy cc , gdy mnie zażywali to mały był z mężem pózniej mnie po jakoś 15 min zawieźli do pokoju po kolejnych 15 siedziałam na łożku a mały leżał ze mną po 2 godz byłam po pionizacji i po prysznicu .. małego na noc nie dałam bo sie dobrze czułam . 3 dnia wypis do domu i sanki za starszym synkiem . Polecam cc w dobrych klinikach gdzie maja dobre zniecxulenie które szybko puszcza

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

zołza
zołza | Ona | 2017-03-08 17:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo rozsądne... Sanki po 4 dniach od cesarki, gratuluję 😕

Odpowiedz

jaaaa
jaaaa | 2017-03-08 11:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W razie koniecznosci drugiego cc chyba pokaze ten filmik lekarzowi:p

Odpowiedz

mama dwoch corek
mama dwoch corek | 2017-03-08 10:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mi dziecko po cc pierwszym razem pokazali i zawiezli na sale do meza za drugim razem pokazali, maz ubieral z pielegniarka i zabrali na 2 godz na dogrzanie czulam soe strasznie bez dziecka w koncu zaczelam sie dopominac to nagle mi ja przyniesli

Odpowiedz

Sysia
Sysia | 2017-03-07 23:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Myślę ze to super sprawa gdyż ja nie miałam możliwości przytulania swojego maluszka. Miałam cc z konieczności i pokazali mi dziecko na chwilkę i zabrali. Po operacji źle się czułam bolał mnie kręgosłup i szyją, byłam wycieńczony. Dziecko zabrali na noc i przywieźli dopiero rano. Niestety nie mogłam być przy nim przy pierwszych chwilach jego życia.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?