Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Lato bez miesiączki

| aktualizacja: 25.06.2014 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
dziewczyny, lato
fot. Panthermedia
Jak wiele kobiet chciałabyś zapomnieć o niej w czasie wakacji. Jest taka możliwość! Da się przesunąć termin miesiączki aż do jesieni.

Jeśli stosujesz antykoncepcję hormonalną, możesz sama decydować, kiedy chcesz mieć miesiączkę. Dokładne instrukcje, jak przesunąć termin krwawienia, znajdują się w ulotkach dołączonych do pigułek antykoncepcyjnych.

Sterowanie terminem miesiączki

To bardzo proste: wolisz w tym miesiącu nie miesiączkować, zażywasz więc pigułki bez przerwy. A jeśli zależy ci tylko na przesunięciu terminu menstruacji, np. o dwa tygodnie, następnego dnia po skończeniu jednego opakowania zaczynasz nowe, ale łykasz pigułki tylko przez 14 dni. Potem robisz zwykłą siedmiodniową przerwę, w jej trakcie wystąpi krwawienie.

Poznaj prawdy i mity o zaburzeniach miesiączki

Warto jednak wiedzieć, że na sterowanie terminem miesiączki mogą sobie pozwolić jedynie kobiety, stosujące pigułkę jednofazową (czyli taką, która dostarcza stałej dawki hormonów bez względu na fazę cyklu) lub dostępne od niedawna w Polsce antykoncepcyjne plasterki Evra . W przypadku stosowania pigułki trójfazowej możliwości manipulowania miesiączką są ograniczone i można z nich skorzystać jedynie po konsultacji z ginekologiem.

Uwaga! Bez zgody lekarza nie powinny wydłużać cyklu także kobiety przyjmujące
pigułki Diane 35, przepisywane często młodym dziewczynom, mającym kłopoty z nadmiernym owłosieniem i uporczywym trądzikiem. Substancja czynna, wchodząca w skład tego środka antykoncepcyjnego (octan cyproteronu), może w niewielkich ilościach odkładać się w tkance tłuszczowej. Przerwa w stosowaniu pigułek służy więc usunięciu nadmiaru tej substancji z organizmu. Termin krwawienia można zatem przesunąć tylko naprawdę w wyjątkowej sytuacji, np. z okazji ślubu lub wyjazdu do krajów tropikalnych.

Zdrowotne korzyści z wydłużenia cyklu

• Wydłużenie cyklu za pomocą pigułek antykoncepcyjnych wspomaga leczenie niektórych schorzeń. Jest tak w przypadku: endometriozy, mięśniaków macicy, czynnościowych torbieli jajnika.

• Kobiety, które z reguły mają bardzo obfite krwawienia, stosując pigułki, chronią organizm przed utratą żelaza, a więc także przed anemią.

• Inne kobiety w ten sposób unikają bolesnych miesiączek lub dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Poznaj 5 sposobów na PMS.separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Amm
Amm | 2017-05-25 09:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam mam taki bloblem dokładnie 8dni skoczył mi sie okres a w wczoran dostałam na nowo jak przestałam brac tabletki pomusccie co to moze oznaczac

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?