Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Film, który otwiera oczy: co dzieje się z dzieckiem, kiedy pijesz w ciąży

| aktualizacja: 06.11.2016 | 1

Jesteś w ciąży? Ten film otworzy ci oczy. Zobacz, jak zmienia się płód, kiedy w ciąży pozwalasz sobie na "lampkę wina".

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Picie alkoholu w ciąży jest zabronione i zagraża dziecku
fot. Fotolia
Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z 2005 roku (pobierzesz je tutaj), średnio co trzecia kobieta w ciąży pije alkohol. Jak tłumaczą niektóre przyszłe mamy, "Lampka wina w ciąży nie zaszkodzi dziecku". Musimy obalić ten mit – nawet niewielkie ilości alkoholu mogą być dla dziecka zagrożeniem!

Według danych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, 1 na 10 amerykańskich kobiet pije alkohol podczas ciąży. Ten film pokazuje, jak zmienia się płód, kiedy ciężarna pije alkohol – zobaczcie, na co narażone są maluszki!
 

Spożywanie alkoholu w ciąży prowadzi do:

nietypowych zmian w wyglądzie twarzy, nieprawidłowego rozwinięcia się czaszki, niskiego wzrostu, niewielkiej masy ciała, nadpobudliwości, trudności ze skupieniem uwagi, kłopotów z pamięcią, problemów w szkole, niepełnosprawności, opóźnień w rozwoju mowy, niskiego ilorazu inteligencji, problemów ze wzrokiem i ze słuchem, problemów z sercem, nerkami, kośćmi, alkoholowego zespołu płodowego.

Co to jest alkoholowy zespół płodowy (FAS)?

FAS to nieuleczalny zespół chorobowy, skutek działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Jedynym sposobem, aby zapobiec FAS, jest całkowita abstynencja. Do najczęstszych objawów należą:
  • opóźnienia rozwojowe,
  • nadwrażliwość na bodźce,
  • niskie poczucie własnej wartości,
  • niski wzrost i niska waga,
  • zniekształcona twarz,
  • wady serca, wątroby, wzroku i słuchu,
  • problemy z jedzeniem.
Jeśli widzicie ciężarną, która pije alkohol, zwróćcie jej uwagę, że w ten sposób naraża zdrowie i życie swojego dziecka. Skończmy z mitem, który powielają nawet lekarze. Alkohol w ciąży szkodzi dziecku, jego spożywanie jest całkowicie zabronione!

Czytaj także: Chłopiec, którego nikt nie przytulał

źródło: pregnancyvideos.net
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Ela
Ela | 2016-11-06 22:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

strasznie mnie to irytuje gdy ludzie mowia do mnie ze lampke wina moge no po prostu jak mozna opowiadac takie bredne jesli ktos w ciazy nie potrafi sobie odmowic lampki wina widocznie ma jakis problem z alkoholem....jak kobiety swiadomie moga narazac zdrowie dziecka !!!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?