Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Chcesz mieć więcej mleka? Tymi sposobami zwiększysz laktację!

| aktualizacja: 21.06.2017 | 3
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
jak zwiększyć laktację?
fot. Fotolia
Karmienie piersią nie zawsze przychodzi łatwo, czasami trzeba nad tym trochę popracować. A co jeśli mleka jest za mało? Trzeba skorzystać z tych sposobów na zwiększenie laktacji!
Nie martw się, jeśli masz za mało mleka. Natura urządziła nas tak, że możemy wpłynąć na laktację w łatwy sposób. Aby zwiększyć laktację, wystarczy, że zastosujesz się do tych sposobów. Być może efekty nie pojawią się od razu, ale bądź cierpliwa i nie przerywaj, tego, co robisz, a już niedługo zobaczysz, że masz więcej pokarmu, a twoje dziecko się najada.

8 sposobów na zwiększenie laktacji

Zdarza się, że mama ma (przejściowo) mniej pokarmu, niż jej dziecko potrzebuje. Jeśli martwisz się, że masz mało pokarmu, twoje dziecko jest głodne po karmieniu, a twoje piersi nie nadążają z produkcją mleka, wypróbuj te sposoby na zwiększenie laktacji:

Często przystawiaj do piersi

Im częściej przystawiasz dziecko do piersi, tym więcej mleka produkujesz. Wszystko dzięki hormonom – prolaktynie i oksytocynie – które uwalniają się podczas ssania. Możesz przystawiać dziecko nawet co pół godziny, zmieniając piersi: raz do jednej, raz do drugiej.

Karm nocami

Nikt nie lubi nocnych pobudek, ale to właśnie nocą twój organizm produkuje najwięcej prolaktyny, która wzmaga produkcję mleka. Staraj się karmić dziecko w nocy przynajmniej raz.

Odpoczywaj z dzieckiem

Stres i zmęczenie są wrogami laktacji. Połóż się z dzieckiem, spędźcie cały dzień w łóżku i nacieszcie się sobą. Przystawiaj dziecko do piersi i pozwalaj mu ssać tak często i tak długo, jak tego chce.

Odciągaj pokarm między karmieniami

Im częściej i więcej dziecko ssie, tym więcej masz mleka. Dlatego między karmieniami możesz odciągać pokarm laktatorem lub ręcznie, zwiększając tym samy laktację.

Pij dużo wody

Miej zawsze przy sobie butelkę wody i pij ją jak najczęściej. Matki karmiące powinny wypijać o litr wody więcej niż zwykle. W ciągu dnia wypijaj od 2-3 litrów płynów.

Pij zioła

Ale nie szałwię, bo ona hamuje laktację! Możesz kupić specjalne ziołowe herbatki na laktację lub robić napary z anyżu, kopru włoskiego i czarnuszki. Staraj się pić zioła mlekopędne do 3 razy dziennie.

Nie spiesz się

Pozwól dziecku ssać pierś talk długo, jak chce. Niektóre dzieci krótko piją, dlatego przystawiaj takie dziecko częściej w celu zwiększenia laktacji. Jeśli twoje niemowlę zasypia podczas karmienia, delikatnie go budź, np. łaskocząc pod brodą, by pobudzić odruch ssania.

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Moniikax
Moniikax | 2017-06-24 14:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Karmienie piersią to wyjątkowy sposób na cudowną więź z maleństwem! Trzeba ułożyć sobie wszystko w głowie, chcieć i sie nie poddawać. U nas wystarczy to ze córcia często je a na brak pokarmu nie możemy narzekać, wręcz przeciwnie ;) powodzenia mamusie!

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2017-06-06 11:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Próbowałam wszystkich sposobów i tak się dokarmiamy 😒. Czasami inaczej się poprostu nie da.

Odpowiedz

Marzena
Marzena | 2017-06-06 08:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Głowa to podstawa,luz,nie stresować się,bo wtedy wszystko się blokuje.Pozytywne nastawienie ,słuchać własnego instynktu.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?