Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jaką wodę morską do nosa wybrać dla dziecka?

| aktualizacja: 27.04.2017 | 0

Hipertoniczny roztwór przyda się w innych sytuacjach niż izotoniczny, dlatego warto wiedzieć, którą wodę morską wybrać dla dziecka w zależności od jego aktualnych potrzeb.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
jaka woda morska do nosa dla dziecka
fot. Fotolia
Woda morska do nosa nadaje się idealnie do oczyszczania noska dziecka podczas kataru i nie tylko. Działa lepiej od soli fizjologicznej, ze względu na atomizer, który pozwala dotrzeć roztworowi wody morskiej dokładnie tam, gdzie trzeba, a także zawartość cennych minerałów. Oczyszcza nosek, udrażnia drogi oddechowe i pomaga swobodnie oddychać. Nie tylko nawilża, ale też działa antyseptycznie. Pomaga również na katar alergiczny. Jaką wodę morską wybrać dla dziecka? Lepszy będzie roztwór hipertoniczny czy izotoniczny?

Jaka woda morska do nosa jest najlepsza dla dziecka?

W aptece znajdziesz roztwory hipertoniczne i izotoniczne wody morskiej do nosa. Czym się różnią i który powinnaś wybrać dla dziecka? To zależy, do czego jest ci potrzebny! 
  • Hipertoniczny roztwór wody morskiej – bardziej stężony, działa pod większym ciśnieniem, zmniejsza obrzęk śluzówki nosa, lepszy w przypadku chorych zatok i silnego kataru.
  • Izotoniczny roztwór wody morskiej – mniejsze stężenie, przydatny w codziennej pielęgnacji nosa i przy katarze. Oczyszcza nosek z wydzieliny, alergenów, zanieczyszczeń, wirusów i bakterii.
Na rynku dostępnych jest kilkanaście roztworów wody morskiej od różnych producentów. Różnią się pojemnością, ceną, a czasem dodatkami. 

Od jakiego wieku można stosować wodę morską do nosa?

Większość roztworów wody morskiej do nosa można używać już u niemowląt, a izotoniczne nawet u noworodków – poproś farmaceutę o polecenie produktu odpowiedniego dla twojego dziecka. Dostępne roztwory wody morskiej do nosa mogą różnić się pojemnością, stężeniem i rodzajem atomizera – niektóre końcówki silniej rozpylają wodę (np. Marimer), inne delikatniej (np. Quixx).

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?