Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jakie leki na gorączkę u dziecka: radzi ekspert – film

| aktualizacja: 26.11.2015 | 7

Kiedy u dziecka trzeba obniżać gorączkę, lepszy będzie paracetamol czy ibuprofen? Dlaczego bardziej skuteczne są leki w syropie niż w czopku: wyjaśnia prof. Piotr Socha z Centrum Zdrowia Dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Jeśli gorączka u dziecka przekracza 39 stopni C, trzeba koniecznie ją obniżyć. Niemowlęciu można podać lek z paracetamolem lub ibuprofenem.
Paracetamol można podawać już od pierwszego miesiąca życia, ibuprofen - po skończeniu przez dziecko 3 miesięcy. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, ibuprofen - także przeciwzapalnie.
Prof. Piotr Socha, pediatra i gastroenterolog z Centrum Zdrowia Dziecka, mówi, że zbyt często rodzice stosują leki w czopkach. Leki w syropie mogą być skuteczniejsze, gdyż działają szybciej.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

rita_a_a
rita_a_a | 2016-07-19 17:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po za lekami obniżającymi gorączkę i okładami, polecam również kąpiel. Sprawdziłam na sobie i na swoim maluszku. W przypadku dorosłego jest to chłodna kąpiel, w przypadku maluszka temp wody jest taka jak obecna temp ciała dziecka ewentualnie 2stopnie niższa. Wkładamy maluszka na ok 15min aby się pobawił. Pomaga! Przynosi mu ulgę i odpręża go. Sprawdza się szczególnie jak dzieciątko jest całe gorące, główka, nóżki, brzuszek. Jeśli macie jak ja w domu alergika z azs, wcześniej przygotujcie kąpiel a gdy woda w wanience ostygnie, dolejcie wrzątku tak by było tyle ile ma maluszek na termometrze. Dodajcie emolient i gotowe.

Odpowiedz

Monika
Monika | 2016-01-18 18:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oprócz leków można stosować też zimne okłady, sprawdzają się bardzo dobrze. Warto ogólnie monitorować stan temperatury. U dziecka najwygodniej za pomocą termometru bezdotykowego. Mogę polecić model multitemp sanity, dokładny i wielofunkcyjny.

Odpowiedz

rozia
rozia | 2015-12-27 22:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja już nawet nie patrze na sztuczne barwniki. U nas lekarz stwierdził, że najprawdopodobniej dziecko miało reakcję uczuleniową na paracetamol i lepiej, żebyśmy go na razie unikali. Dlatego używamy tego leku co i ty. Nie ma żadnych reakcji niepożądanych i lek szybko obniża temperaturę.

Odpowiedz

jastra
jastra | 2015-09-21 15:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja wybrałam ibufen nie tylko dlatego, że najszybciej i skutecznie obniża gorączkę, ale też dlatego, że w składzie nie ma cukru i sztucznych barwników.

Odpowiedz

Migea
Migea | 2015-04-29 12:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja zdecydowanie stawiam na ibuprofen, działa szybciej, dłużej i skuteczniej niż paracetamol obniża gorączkę, poza tym ma działanie przeciwzapalne, którego paracetamol nie ma. Na początku był to oczywiście Nurofen, marka znana i ceniona ale potwornie drogi. Ostatnio polecono mi Milifen, któr ma ten sam skład co Nurofen, jest tak samo skuteczne ale o wiele tańszy.

Odpowiedz

agnes
agnes | 2015-04-14 16:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wiele razy u nas sprawdził się już ibufen, więc jak córka ma gorączkę, to nie kombinuję, tylko podaję jej to, co działa. Tym bardziej że bardzo lubi jego smak.

Odpowiedz

Gosia
Gosia | 2014-11-22 19:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja na gorączkę podaję milifen - ibuprofen w syropku, bo moje dziecko dobrze na niego reaguje, sprawdził się w okresie ząbkowania i już z nami został. Przy bardzo wysokiej gorączce robię chłodne okłady no i oczywiście podaje dużo płynów. Na szczęście moje dziecko dużo nie choruje chociaż chodzi do przedszkola.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?