Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Który test ciążowy jest najlepszy?

| aktualizacja: 11.09.2017 | 0

Testy ciążowe działają na zasadzie wykrywania w moczu hormonu ciążowego, gonadotropiny kosmówkowej. Są proste w użyciu, tanie. Ale które są najlepsze? Jaki test wybrać?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
para z testem ciążowym
fot. Fotolia.com
Starasz się o dziecko? Możesz sprawdzić, czy jesteś w ciąży, jeszcze zanim pojawią się pierwsze jej oznaki. Zrób test ciążowy! Dokładność domowych testów ciążowych jest dzisiaj naprawdę duża – ich wynik daje 99-procentową pewność.

Zobacz też: Kiedy najwcześniej można zrobić test ciążowy?
 

Jakie są rodzaje testów ciążowych i który wybrać?


Są różne rodzaje testów ciążowych. Oto przegląd:
  1. Test ciążowy strumieniowy – jest uważany za najwygodniejszy domowy test ciążowy. Nazywa się go też „flamastrowym”, ponieważ próbnik testu w kształcie przypomina właśnie flamaster. Aby sprawdzić, czy jesteś w ciąży tym testem, na kilka sekund podstaw test (pozbawiony nakładki ochronnej) pod strumień moczu. Następnie nałóż nakładkę z powrotem i połóż test na płaskiej i suchej powierzchni – wynik będzie widoczny po ok. 5 minutach.
  2. Test ciążowy płytkowy – aby go przeprowadzić, płytkę z testem połóż na płaskiej, suchej powierzchni, a potem pobierz mocz do czystego naczynia. Z próbki moczu za pomocą zakraplacza (zazwyczaj dołączonego do testu) pobierz kilka kropel moczu i zakropl je w odpowiednim miejscu na płytkę. Wynik powinien być dostępny po ok. 3-5 minutach (w zależności od testu).
  3. Test ciążowy paskowy – jeśli chcesz go użyć, pobierz mocz do czystego naczynia, a następnie zanurz pasek testowy w próbce moczu na ok. 4-5 minut. Po upływie tego czasu można już odczytać wynik.
  4. Test ciążowy cyfrowy – działa podobnie jak test strumieniowy lub paskowy, natomiast odróżnia go cyfrowy wskaźnik, który najpierw wskazuje gotowość testu do działania, a po 3 minutach wynik: plus oznacza ciążę, a minus brak ciąży. Producent zapewnia, że jest tak dokładny i czuły, że można go zastosować już 4 dni przed przewidywanym terminem miesiączki. 
Decyzja należy do ciebie, który test ciążowy kupisz i dzięki któremu dowiesz się, czy tym razem zostałaś mamą!

Zobacz też: Test ciążowy online


 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?