Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

12 badań, które musisz zrobić przed ciążą

| aktualizacja: 21.08.2014 | 7

Starania o dziecko to także seria badań, które powinnaś zrobić, by dobrze i odpowiedzialnie przygotować się do ciąży. Oto twój plan działania.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(9)

Każda kobieta, która planuje zajść w ciążę, powinna zgłosić się do swojego ginekologa i poprosić o skierowanie na badania. Warto je wykonać, by w porę uzupełnić ewentualne niedobory witamin i mikroelementów. Dzięki temu można nawet poprawić swoją płodność i zwiększyć szansę na zajście w ciążę! Przeczytaj: Co powinny jeść pary starające się o dziecko

Wykonanie specjalistycznych badań przed ciążą pomaga też przewidzieć kłopoty, które mogą pojawić się już po zajściu w ciążę (np. kłopoty z nadciśnieniem w ciąży). Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie listę 12 badań, które warto wykonać przed zajściem w ciążę.

Badanie krwi

To podstawowe badanie, dzięki któremu lekarz będzie mógł określić ogólny stan twojego zdrowia: wykryć niedokrwistość i ewentualny stan zapalny w organizmie, zmierzyć poziom cukru we krwi, ocenić pracę nerek i wątroby.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Ald Ona
Ald Ona | 2017-10-06 00:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja pytałam mojego ginekologa czy przed staraniem się o dziecko mam zrobić jakieś badania, albo coś zażywać. Usłyszałam, że jestem młoda, zdrowa i nic nie trzeba sprawdzać. Teraz żałuję, że w internecie nie szukałam... myślałam, że lekarz to najlepsze źródło tego rodzaju wiedzy... ech

Odpowiedz

aa
aa | 2016-04-20 20:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

bardzo wyczerpujący artykuł, przygotowaliśmy listę 12 badań:) tylko gdzie ta lista?????

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Asia
Asia | aa | 2016-08-24 14:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przesuwając zdjęcia zobaczysz listę 😉

Odpowiedz

ab
ab | aa | 2017-04-21 13:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w galerii zdjęć ;)

Odpowiedz

AN
AN | 2015-09-28 14:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak ja planowałam ciążę, chciałam odpowiedzialnie podejść do tematu, byłam u lekarza rodzinnego dostałam skierowanie na toxoplazmozę i ogólne wyniki badań, poszłam prywatnie do lekarza ginekologa z myślą, że być może będzie mógł mi wypisać inne wyniki, nic takiego, totalna bagatelizacja mimo, że jestem osobą, która długo choruje na nadciśnienie, A tyle się mówi o świadomym macierzyństwie! Ja nie znam takich lekarzy, którzy byli by tak przejęci

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

a
a | AN | 2017-04-13 11:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja wręcz przeciwnie. Postanowiłam się przygotować do ciąży. Poszłam do gina,zbadał mnie, dostałam skierowanie na USG piersi oraz cytologię, od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie na komplet badań ogólnych z krwi i moczu + skierowanie na tarczycę, bo w poprzedniej ciąży miałam problemy. Lekarka doradziła mi też jakie suplementy mam brać. I to na NFZ w Warszawie. Czasem trzeba poszukać innego lekarza, jeśli dotychczasowy bagatelizuje prośby pacjentki.

Odpowiedz

magdaabiofem
magdaabiofem | 2013-06-28 20:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pod koniec ciąży nalezy wykonać wymaz z pochwy. Także w każdym momencie, gdy podejrzewamy infekcję intymną należy zbadać, czy wydzielina nie jest objawem choroby.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?