Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Jakie imiona dla dziewczynek są najmodniejsze w 2017? [LISTA IMION]

| aktualizacja: 04.08.2017 | 89

Chcecie wiedzieć jakie imiona dla dziewczynek są najpopularniejsze w 2017 roku? Mamy swoje zdecydowane typy. Rok 2017 jest niewątpliwie rokiem… Klary Lewandowskiej. Czy na świecie pojawi się mnóstwo Klarek, Klarci i Klarysek?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(10)
najciekawsze imiona dla dziewczynek 2017
fot. Fotolia/kolaż Babyonline.pl
Klara to imię, które znalazło się na 46. miejscu rankingu imion w Polsce z 2016 roku czyli było nadawane często, ale nie najczęściej. W zeszłym roku prym wiodły imiona takie jak: Zuzanna, Julia, Lena, a zaraz za podium znalazła się Maja (i myślę, że sporo osób znowu do tego imienia teraz wróci, bo... Pszczółkę Maję kochamy wszyscy i na zawsze) oraz tradycyjnie brzmiące Hanna i Zofia. Na 10. miejscu Natalia – to imię bliskie mojemu sercu, ponieważ tak ma na imię moja córka.

Imiona same odnajdują ludzi?

I rzeczywiście na placach zabaw, w żłobku i wśród znajomych, gdzie się nie obejrzysz, pełno nawoływań „Nataliaaaaaaa!” i małych, i dużych Natek. Przyznam, że wolałabym, by moja córka miała nieco bardziej oryginalne imię, ale co zrobić – ojciec się uparł (bo przecież „Natalia, Natalia w Bruklinie” oraz nie wiadomo dlaczego jeszcze*), a ja się tak przyzwyczaiłam myśleć w czasie ciąży o córeczce właśnie takim imieniem, że już nie było mowy o żadnej zmianie. Na drugie ma… Lena, bo takie ładne było. Dziecko więc ma dwa chyba najczęściej nadawane ostatnio imiona (Natalenka nawet mawialiśmy na początku).

Na szczęście jednak jakoś tak się utarło, że od maleńkości mówimy na córeczkę Nata i o ile w okresie noworodkowym i niemowlęcym nie było wiadomo czy to do niej pasuje, tak w wieku kilku latek wygląda na to, że jest wprost idealne. Bo to nie Natalia, ale Nata – „Jestem Nata!” jak sama mówi. Tak jak zresztą mama, nie żadna Weronika, ani Nika, a Wera i wszyscy tak do mnie mówią. Imiona chyba dopasowują się do człowieka, albo też same go odnajdują? No bo jak wyjaśnić, że ja miałam być Urszulą, a jednak jestem Werą? A Nata jest Natą i mimo początkowych wątpliwości nie wyobrażamy sobie, by było inaczej i inne imię lepiej się do tego nadawało.

Znajdź imię dla dziecka i sprawdź jego znaczenie w Księdze imion.

24 imiona dla dziewczynek nie takie zupełnie oczywiste i popularne

Wracając jednak do słynnej Klary. Klara to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, które pochodzi od łacińskiego „clarus” oznaczającego „jasny”, „jaśniejący” i „sławny” właśnie. Klara Lewandowska nie mogła więc inaczej się nazywać, prawda? ;) Które jeszcze imiona z rankingu dla dziewczynek przykuły moją uwagę i mogą stać się hitami 2017 roku?
 1. Wiktoria (można ładnie skrócić - Wiki)
 2. Laura
 3. Iga
 4. Michalina (poważnie brzmi, a w zdrobnieniu Misia!)
 5. Jagoda
 6. Nina
 7. Blanka
 8. Kaja
 9. Łucja
 10. Pola
 11. Nela
 12. Maja (bo Pszczółkę Maję kochają wszyscy i na zawsze!)

Imię popularne czy oryginalne dla dziewczynki?

Pytanie tylko czy chcecie nadać córce imię najpopularniejsze? Czy właśnie bardziej oryginalne, rzadziej nadawane? Mi podobają się od zawsze imiona, które brzmią męsko lub pochodzą od imion męskich, ale lubię też takie, które fajnie i krótko brzmią albo można je ładnie i zgrabnie skrócić. Oto mój subiektywny ranking najładniejszych, mniej typowych imion dla dziewczynek (które mogą stać się przebojowymi imionami 2017 roku :)):
 1. Berenika (zgadnijcie dlaczego?)
 2. Stefania
 3. Judyta
 4. Bogusława (Bogusia, to po mojej babci, więc mam sentyment)
 5. Nika (che, che, che)
 6. Nora
 7. Florentyna (znacie bajkę o Florci?)
 8. Ofka (skrót od Eufemii lub Ofelii, ale brzmi cudownie oryginalnie!)
 9. Petra (mam przyjaciółkę o tym imieniu i uważam, że jest świetne!)
 10. Ksenia
 11. Mira
 12. Maryta
*PONOWNA EDYCJA I DOPISEK: Mój mąż po przeczytaniu tego tekstu oświadczył, że imię Natalia wzięło się wcale nie z piosenki, a z filmu "Vabank" Machulskiego. Niech mu będzie, choć mam wątpliwości czy tak rzeczywiście było, czy dorabia ideologię ;)

Jakie imiona nadacie/nadaliście swoim córeczkom? Lubicie oryginalne, brzmiące nietypowo czy te tradycyjne lub słowiańsko brzmiące imiona dla dziewczynek?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (89)
avatar

Ewa
Ewa | 2017-08-12 13:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakiś czas temu, powiłam Zofię i Stanisława. Z dziecięctwa już nieco wyrośli, więc mogę stwierdzić, że imiona służyły dobrze maluchom i dużym też;)

Odpowiedz

marimosa
marimosa | 2017-08-10 19:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas na przełomie września/października pojawi się Weronika i Wiktor :)

Odpowiedz

Lala123
Lala123 | 2017-08-05 10:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas jest Zosia :))

Odpowiedz

asiek
asiek | 2017-08-03 17:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

7-letni starszak Aleksander - Olek, Oluś, Olo nazywany przez siostrę Lolo😊
2-latka Maria - Marysia, Misia a najczęściej Mania😊

Odpowiedz

Anna
Anna | 2017-08-03 09:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ofka-Cofka. Faktycznie aż się cofa, całe szczęście, że takie imię nie istnieje. A Ofelia i Eufemia owszem, całkiem ładne. I przynajmniej nie oklepane.

Odpowiedz

mano
mano | 2017-08-03 08:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

stawiamy na sprawdzone imiona! Mamy Piotra, Olgę (imię po prababci), Macieja, Karolinę a w marcu przybędzie albo Marysia albo Paweł !

Odpowiedz

mija
mija | 2017-08-03 08:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja jestem mamą młodszej Liwii (Liwcia, Liwusia, Lusia) i starszej Blanki (Blani, Blanusi, Blaneczki)

Odpowiedz

Monika
Monika | 2017-08-03 06:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mam córkę Dagmare (Daga, Danusia, dagulina, a mówią na nią wszyscy Luli, Lulcia i Niunia) druga córka będzie Emilia Emi, Emilka , Kilka , Lilka, Lili , Mili)

Odpowiedz

justa
justa | 2017-08-02 23:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mam Wiktorię i Kacpra :*

Odpowiedz

Mili777
Mili777 | 2017-08-02 22:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dla chlopcow starałam się wybierać imiona międzynarodowe więc wybralismy Oskar i klasycznie Artur, ale przy blizniaczkach padło na francuski. Nie mogłam znaleźć nic bardziej romantycznego i delikatnego niż Marii (zawsze chciałam mieć Marysie) i Charlotte (inspiracja od księżniczki Kate)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?