Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jedna banalnie prosta rzecz, która uszczęśliwi każdą matkę

| aktualizacja: 12.01.2016 | 0

Bycie matką to największy paradoks tego świata. Jak mimo nieprzespanych nocy i zmęczenia cieszyć się życiem? Znana matka zdradza tajemnicę bycia szczęśliwą.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Puzzle układają się w wizerunek szczęśliwej kobiety
fot. fotolia
Bycie matką jest najbardziej niezwykłym, ale i niesamowicie trudnym doświadczenie. Bywają dni wypełnione dziecięcym uśmiechem, dzięki któremu płyniemy na chmurach szczęścia niczym w narkotykowym haju. Równie często jednak zrywa się wicher napędzany zmęczeniem, niezrozumieniem, poczuciem samotności w macierzyństwie. Przepędza chmury radości i wpuszcza do naszego życia niepewność, zwątpienie, uczucie niekończącej się rutyny. Jak być szczęśliwą mamą, kobietą żoną? 

Jada Pinkett Smith opowiedziała w niezwykły sposób, jak trudno być żoną i matką. Jej słów wysłuchały matki na całym świecie, Teraz możesz zrobić to i ty.
Ponieważ film w całości jest w języku angielskim, pozwoliliśmy sobie na luźne tłumaczenie pod filmem.

Tajemnica bycia szczęśliwą mamą tkwi w równowadze. Macierzyństwo polega na odnajdywaniu równowagi między tym, co ja chcę robić oraz wolnością, którą chcę mieć, a odpowiedzialnością za dziecko i rodzinę. Każdego dnia zastanówmy się, jak zachować tę równowagę. Jak pogodzić marzenia dziecka, męża z tym, czego ja sama pragnę? 
Kiedy dzieci się rodzą, zapominamy o sobie, o tym, czego pragniemy, bo wtedy całe oddajemy się im. Potem bardzo ciężko odnaleźć w sobie umiejętność dbania o swoje potrzeby. Zwłaszcza w społeczeństwie, które oczekuje od nas kompletnego poświęcenia się dziecku.

Musisz dbać o siebie, żeby mieć siłę dbać o innych. Jeśli nie zadbasz o siebie, zaczniesz obwiniać innych za własne nieszczęścia. Będziesz wołać do męża: "To ty jesteś odpowiedzialny za to, że jestem nieszczęśliwa, to twoja wina". Pamiętajmy, że my same jesteśmy odpowiedzialne za własne szczęście. Każdego dnia próbujmy zachować równowagę. Im bardziej my będziemy szczęśliwe, tym szczęśliwsza będzie cała rodzina. To proste. 

Zobacz też: Czasami bycie mamą jest tak trudne, że chce się powiedzieć …
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?