Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jedna, mała rzecz, którą powinna zrobić każda mama

| aktualizacja: 20.11.2016 | 0

Drogie zabawki, zagraniczne wakacje i organiczne warzywa prosto z ogródka nie zastąpią tego, co Ty możesz zrobić dla swojego dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Co powinna zrobić mama, żeby jej dziecko było szczęśliwe w przyszłości
fot. Fotolia
Co zrobić, żeby dziecko było szczęśliwe? Jamie Kenney, mama 2 dzieci, opublikowała w serwisie Romper radę dla każdej mamy. Skorzystasz z niej?

"Chcemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepszą przyszłość"

"Zanim nasze dzieci pojawią się na świecie, chcemy robić dla nich wszystko. Wybieramy odpowiedni czas i odpowiedniego partnera, potem odżywiamy się w określony sposób i decydujemy, w jaki sposób je urodzimy – tak wiele naszych wyborów podejmujemy z myślą, że chcemy zapewnić naszym dzieciom jak najlepszą, najjaśniejszą przyszłość" – zaczęła swój wpis Jamie. Szybko jednak zauważyła, że nie ma jednej doskonałej kombinacji wyborów, dzięki której dziecko będzie w przyszłości szczęśliwe. Jest jednak jedna mała rzecz, którą może zrobić dla swojego dziecka każda mama.

Jamie przyznała, że tę jedną rzecz odkryła dopiero wtedy, gdy poznała płeć swojego drugiego (i ostatniego) dziecka – dowiedziała sie, że urodzi dziewczynkę. Wielokrotnie słyszała, że jest szczęściarą, bo jej rodzina w końcu będzie w komplecie: rodzice, syn i córka. Zrozumiała jednak, że nie chce tworzyć żadnej całości. Zamiast tego chce, że każde z jej dzieci było wyjątkowe i samodzielne.

Co każda mama powinna zrobić dla swojego dziecka?

"Co możemy zrobić dla naszego maluszka, żeby pomóc mu przetrwać każdy kolejny dzień? Oto co musisz zrobić. Weź na ręce swoją niesamowitą, maleńką córeczkę. Spójrz na jej śliczną buzię, pogłaszcz ją po głowie. Postaraj się, żeby poczuła całą miłość, która wypływa z każdej cząsteczki twojego ciała. Potem powiedz do niej stanowczym, ciepłym głosem: Nie jesteś moja. Należysz tylko i wyłącznie do siebie" – napisała Jamie.

To rada nie tylko dla mam dziewczynek, chociaż i tak nie każdej mamie się spodoba. Być może sama jesteś jedną z tych mam, które chcą zachować swoje maleństwo jak najdłużej tylko dla siebie... Jamie ma jednak dużo racji. Dziecko "należy" do mamy przez 9 miesięcy. Kiedy pojawia się na świecie, staje się małym człowieczkiem, który kiedyś będzie musiał zmierzyć się ze światem. Choć mama zawsze będzie go wspierać i stać u jego boku, ten maluszek będzie kiedyś dorosły. Będzie sam podejmował decyzje i o sobie decydował. Jeśli już teraz zaczniesz tak myśleć, patrzenie, jak twoje maleństwo dorasta, będzie o wiele łatwiejsze.

Czytaj także: Ty też czasem jesteś najgorszym rodzicem świata

źródło: romper.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?