Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jedz truskawki na zdrowie

| aktualizacja: 02.06.2011 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
truskawki, dziecko
fot. Panthermedia
Żyjesz w ciągłym pośpiechu i stresie? Jedz truskawki. Truskawki to wielowitaminowa pigułka wzmacniająca organizm.
Jak pokazują badania, 60 g czerwonych owoców dziennie to porcja antyoksydantów zwalczających wolne rodniki (ich powstawaniu sprzyja stres). Może to zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów, np. przełyku.

Truskawki wzbogacają dietę w witaminę C i kwas elagowy. Te zaś mogą spowalniać namnażanie się komórek rakowych oraz zapobiegać stanom zapalnym w obrębie gardła i przełyku. Dzięki temu mogą chronić przed nowotworem, a także wspomagać jego leczenie, zwłaszcza przy chemioterapii. Co ciekawe, efekt terapeutyczny mają nie tylko świeże truskawki, ale przede wszystkim te mrożone. Jak tłumaczą badacze, mają one mniej wody niż surowe owoce, a dzięki temu zawartość antyrakowych substancji wzrasta w nich nawet 10-krotnie. A ponieważ nasz organizm nie potrafi magazynować antyoksydantów, warto już dziś, na początku sezonu na truskawki, pomyśleć o zapasach na jesień i zimę i zamrozić owoce.


Zapraszamy do dyskusji o truskawkach »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

annawianna
annawianna | 2015-12-08 19:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podobno jedzenie truskawek pomaga również wybielić nieco odcień naszych zębów, ale dla mnie najważniejsze jest to że uwielbiam truskawki ale tylko z ekologicznych upraw natomiast coraz częściej jest tak że rolnicy pryskają na potęgę owoce i warzywa a następnego dnia oferują je do sprzedaży i moim zdaniem nie do końca jest tak że to owoce nas uczulają choć oczywiście są ludzie którzy mają alergię na nie ale pestycydy stosowane podczas ich uprawy.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?