Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jesteś mamą dziewczynki? Obejrzyj to koniecznie! Lepsza przyszłość jest możliwa

| aktualizacja: 01.04.2016 | 1

Ten film powinni obejrzeć wszyscy rodzice dziewczynek. Wystarczy zmienić imię i wiek dziecka, a będzie o was. Uwierzmy, że świat równych szans jest możliwy. To zależy od nas samych. Niecałe 3 minuty mogą zmienić tak wiele…

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
dziewczynka
fot. fotolia.com

Nie chcesz, żeby twoja córka była traktowana gorzej niż jej rówieśnicy-chłopcy, prawda? Żeby tak było, musimy sami o to zadbać i codziennie o tym pamiętać. O tym też jest poniższy filmik.  

"To jest Ellie. Ma 5 lat. Jest wiele rzeczy, które Ellie wie. Wie, jak umyć zęby, jak nałożyć buty, jak czytać swojej młodszej siostrze. Wie, że jest mądra, szybka i silna. Wie, że na świecie nie ma nikogo takiego, jak ona i że życie jest przygodą. 

Czego nie wiedzą małe dziewczynki

Są jednak rzeczy, których Ellie nie wie. Nie wie, że świat może być trudnym miejscem dla dziewcząt. Że tylko 11 proc. inżynierów i tylko 20 proc. szefów kuchni kobiety. Nie wie, że prace kobiet stanowią zaledwie 5 proc. wszystkich zbiorów działu sztuki współczesnej w słynnym nowojorskim muzeum MET.
Ani że żadna kobieta nie była nigdy nominowana do Oscara za najlepsze zdjęcia.

Nie wie też, że w podstawówce i gimnazjum dziewczynki dostają lepsze oceny z przedmiotów ścisłych, ale czują się mniej pewnie, niż chłopcy. Że dziewczęta są częściej chwalone przez swoich nauczycieli za to, że są spokojne niż że są dociekliwe. 

Czego nie muszą wiedzieć małe dziewczynki

Ellie nie wie, co to jest dieta. Ale gdy skończy 11 lat, większość jej koleżanek już jakiejś spróbuje. Ellie nie wie, że aż 60 proc. dziewcząt przestaje robić to, co kochają, bo nie są zadowolone ze swojego wyglądu. 

Ellie nie wie żadnej z tych rzeczy. Ale może nie będzie musiała się tego dowiedzieć. W końcu świat zmienia się każdego dnia. Ellie ma 5 lat. Wie, że ma wiele możliwości". Zobacz film: 

Film powstał jako promocja nowego magazynu dla dziewcząt - Kazoo, który ukaże się latem 2016. W ten sposób jego twórcy zbierają na Kickstarterze pieniądze na jego uruchomienie. 

Czytaj też: Do wszystkich rodziców: najmocniejszy apel nienarodzonej dziewczynki
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?