Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak przygotować swojego czworonoga na pojawienie się dziecka

| aktualizacja: 19.03.2016 | 1

Jesteś w ciąży i koncentrujesz się tylko na dziecku? Nie zapomnij o swoim psie lub kocie. Podpowiadamy, jak przygotować zwierzę na pojawienie się dziecka w domu.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
pani i pies
fot. fotolia.com
Oto nasza krótka ściągawka, jak przygotować domowe zwierzę na pojawienie się dziecka. Zobacz, co możesz zrobić, żeby twój pies czy kot nie czuł się zazdrosny o nowego domownika. 

1. Zanim pójdziesz do szpitala rodzić, wpuść psa lub kota do pokoju dziecka. Pokaż mu łóżeczko, wózek. 

2. Gdy dziecko przyjdzie już na świat, daj mężowi pieluszkę, by zabrał ją ze szpitala do domu. Niech wasz pies zapozna się z jej zapachem.

3. Po powrocie do domu przywitaj się ze zwierzakiem, daj mu smakołyk. Pozwól psu (lub kotu) obejrzeć dziecko. Niech je powącha, a nawet poliże nóżkę.

4. Gdy dziecko się urodzi, nie zaniedbuj całkiem psa. Poświęcanie czasu dziecku jest teraz twoim priorytetem, ale znajdź jakiś sposób, żeby pokazać psu, że wciąż jest dla ciebie ważny. Wtedy nie będzie zazdrosny. 

Czytaj też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Hania
Hania | 2007-08-02 18:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oczekujemy na przyjście na swiat Naszego Maluszka w styczniu2008 roku,mamy w domu wspaniałego 10 letniego syna i pieska,który za Naszą pociechą wprost przepada.Mamy z mężem nadzieje,że tak samo będzie w przypadku Naszego drugiego Maleństwa i nie mamy żadnych obaw.Teraz widzimy,że pies w dmu to strzał w 10,szczególnie dla syna,ponieważ uczy się,że zwierzę ma też uczucia,syn uczy sie dyscypliny,wie,że piesw czasie np:upałow musi mie dostarczoną zawsze wodę do picia,a"Nasz kundelek"jest tak wierny,że nigdy w życiu nie zamienilibyśmy go na raswego psa,choć na początku miał się pojawić w domu labrador,a ta "Nasza znajdka"jest o prostu najukochańsza na świecie.Pozdrawiamy wszystkich i proszę się nie bać dziecko i pies w domu to wspaniałe przeżycia dla obu stron.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?