Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jakie zniżki obiecuje minister dużym rodzinom w Polsce?

| aktualizacja: 25.05.2017 | 5

Rośnie liczba firm i instytucji honorujących Kartę Dużej Rodziny. Zobacz, jakie kolejne zniżki obiecywał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz na dzisiejszej konferencji rodzinom wielodzietnym.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Karta Dużej Rodziny, ogólnopolska karta duzej rodziny
fot. materiały prasowe: rodzina.gov.pl
W całej Polsce o Kartę Dużej Rodziny wystąpiło już prawie 1,4 mln osób a odebrało ponad 1,2 mln.  Do tej pory najwięcej zamówiono ich w województwie mazowieckim –prawie 203 tys. osób – co objęło 71 tys. rodzin na Mazowszu. Rodziny, które mają minimum troje dzieci mogą w ramach programu skorzystać ze zniżek związanych z codziennymi wydatkami. Posiadacze karty 3+ taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, wejściówki na basen, czy usługi komunikacyjne, bankowe i medyczne.
- Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość - zapowiadał Władysław Kosiniak – Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas dzisiejszej konferencji.- Z przyszłości wspominamy wdrożenie programu jako przełom w zupełnie innowacyjnym podejściu do polityki społecznej w Polsce. Mam tu na myśli zintegrowanie szczególnie prywatnych przedsiębiorców i nakłonienie ich do udziału w programie. Nie było to łatwe, tym bardziej cieszymy się, że program tak intensywnie się rozwija i na biurku czeka kolejnych 130 umów z nowymi partnerami. A dla rodzin oznacza to kolejne pakiety ulg, rabatów i zniżek. 
 

Na co kolejne ulgi dla dużych rodzin?

Ministerstwo zapewnia, że cały czas trwa poszerzanie uprawnień dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
- Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem ulg na usługi komunalne, na korzystanie z opłat autostradowych, opłat za energię elektryczną,  planujemy wprowadzić ulgi na usługi zdrowotne,  jak również poszerzyć te na transport, administracje oraz ulgi podatkowe i szybszy zwrot podatku  – zapowiadał minister pracy i polityki społecznej. 

Czytaj też: Kolejne ulgi dla dużych rodzin
 

Co na to rodziny wielodzietne?

O możliwość korzystania z ministerialnego programu zapytaliśmy Agnieszkę Czaplińską, mamę trzech synów: 7-letniego Kuby oraz 5-letnich bliźniąt: Bartka i Michała.
- Ja dopiero odebrałam kartę dużej rodziny i pokładam w niej duże nadzieje na korzystanie z ulg – mówi Agnieszka Czaplińska z Warszawy. -  Interesują mnie szczególnie zniżki na artykuły spożywcze, bo bardzo dużo kupujemy oraz bilety do kina i na basen. W przyszłości pewnie też przyda się na artykuły szkolne, kiedy cała trójka będzie w wieku szkolnym.
Mniej zachwycona możliwością korzystania z karty jest mama trzech córek z podwarszawskich Marek. 
- Mamy kartę, ale w naszej okolicy nie ma za bardzo podmiotów z których ulg mogłabym dla swojej rodziny skorzystać a szkoda, bo na to liczyłam występując o kartę– mówi pani Marta. 
Rozwiązanie w podobnych sytuacjach podpowiada przypadek miasta  Ciechanowa, gdzie władze samorządowe zdecydowały się na zintegrowanie karty rządowej i samorządowej.
- Stało się to możliwe, dzięki przystąpieniu partnerów do ogólnopolskiej akcji – wyjaśnił Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa. 
Czytaj też na Polki.pl: Wywiad ze znaną mamą trójki dzieci
 

Komu przysługuje karta  i jak ją wyrobić?

Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi rodziny z minimum trójką dzieci, niezależnie od dochodów. Rodzice z karty mogą korzystać dożywotnio, dzieci do ukończenia 18 lub 25 roku życia ( w zależności od kontynuowania nauki).  Oprócz Karty Ogólnopolskiej Dużej Rodziny, funkcjonują też w regionach: karta wojewódzka i gminna.
Więcej informacji wraz z wyszukiwarką partnerów można znaleźć na stronie: www.rodzina.gov.pl
- Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty i przyłączenie partnerów będzie mogło odbywać się przez internet – zapowiada Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. 

Polecamy:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Gość
Gość | 2016-05-18 21:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam ja mam 3dzieci i mieszkam w Zachodniopomorskim w Gryficach i powiem że mam kartę dużej rodziny i co z tego jak nie mogę korzystać z żadnych ulg tylko na basen i jak jadę do szczecina to wtedy no i stacja paliw ale ja nie posiadam samochodu

Odpowiedz

POPERS
POPERS | 2015-09-24 18:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Racja ja też mam dwoje dzieci,nawet obiad im nie przysługuje. CHCĘ ULGI DLA MOICH DZIECI

Odpowiedz

nierób??????????
nierób?????????? | 2015-09-18 15:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

paranoja wszystkie ulgi wielodzietnym rodzinom.Płacić za to że bzykają się na potęgę.Do pracy by się wzięli.Moje dzieci patrzą jak pakuje się kasę w markowe ciuchy i buty,a one chodzą w butach z bazaru.Kto sprubuje im to wytłumaczyć??.Jak mam im powiedzieć że brak kasy na basen lub inne marzenia.Bo co trzeba było się bzykać na potęgę??
Znam taką rodzinę mąż mówi że ma w ch....u robotę,nigdy nie pracował.Dać mu może emeryturę . Brak sprawiedliwości na świecie

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

no...
no... | nierób?????????? | 2016-05-09 09:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a co moze ty sie nie bzykasz.... bzykasz ale zabezpieczasz- dzieci sie rodzi z wyboru- kto ich nie ma to tylko z lenistwa-zeby czasem nie mieć za ciężko w zyciu- kto nie doświadczył ile to poświecenia ten nie wie...i tylko z nudów pisze bzdury-bo mu zal... idac z jednym dzieckiem na basen wydajesz 30x2= 60 zl- idąc z trojka musisz wydać 4x30= 120 plus kogoś do pomocy żeby wszystkich ogarnąć potem kino i lody- ty zakończysz na 100- ktoś z trojka na 300 już nie mowie z 5 dzieci- i co dalej zal?

Odpowiedz

A
A | nierób?????????? | 2017-09-28 16:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dlaczego piszesz o patologii? To mniejszosc. Mam trzech synow. Bardzo jestem wdzieczna za pomoc. Wysilek potrojny, podwojna pomoc.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?