Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Joga z dziećmi

| aktualizacja: 26.06.2007 | 0

Z wielką przyjemnością zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na ekscytującą podróż w radosny świat opowieści o jodze.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Mini Thaper, Neesha Singh
ISBN 83-88872-48-6
Format B5, 64 strony, oprawa twarda, 29,90 zł
Oficyna Wydawnicza ABA

Z wielką przyjemnością zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na ekscytującą podróż w radosny świat opowieści o jodze.

Natura obdarzyła dzieci ciekawością, podwyższonym stanem świadomości, bujną wyobraźnią, która automatycznie reaguje na magię opowieści i zabawę w „udawanie”, nieprzemijającą radością czerpaną z nowych różnorodnych doświadczeń. Dzieci mają instynktowną skłonność do aktywności fizycznej. Sprawia im ona dużo radości.

Joga rozciąga ciało dzięki pozycjom i ruchom pochodzącym z otaczającego nas środowiska. Dążąc do jednoczesnej pracy nad ciałem i umysłem, łączy pozycje i ruchy z technikami relaksacyjnymi oraz kontrolą oddechu. Cały proces przyczynia się do poprawy sylwetki, zwiększenia siły poczucia równowagi, poprawienia koncentracji oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości i siły woli. Liczne badania wykazały powiązania pomiędzy aktywnością fizyczną a rozwojem ciała i umysłu. W jodze nie ma współzawodnictwa, presji – nie ma też zwycięzców ani przegranych. Pozycje jogi oparte są na ruchach zwierząt, owadów i ptaków oraz kształtach mostów, drzew i kół. Większość pozycji nazwano zwyczajnie, poprzez przetłumaczenie oryginalnych terminów z sanskrytu, a niektóre z nich tak, by odpowiadały one poziomowi zaawansowania i wiekowi dzieci. Część pozycji i ruchów zostało wplecionych w różnego rodzaju opowieści, tak by połączyć naturalne dziecięce upodobanie do różnych historyjek z potrzebą aktywności fizycznej.

Obie autorki są matkami zaangażowanymi zarówno w wychowanie dzieci, jak i w jogę. Połączenie ich doświadczeń z nauki jogi dorosłych wraz z opowiadaniem historii i bajek dzieciom zaowocowało stworzeniem zajęć jogi dla dzieci oraz napisaniem tej książki. Zauważono, że dzieci, kiedy dokładnie słuchają instrukcji i utrzymują pozycję przy liczeniu oddechów, znacząco wydłużają okresy uwagi i koncentracji. Wraz z systematycznym treningiem zaobserwować można poprawę w poczuciu równowagi. To wspaniałe móc widzieć małe dzieci korzystające z narzędzi pochodzących z ich wnętrza, jak np. „drishti” (stałe spojrzenie) czy kontrola oddechu, by nauczyć się pozycji równowagi. Poprzez te zajęcia dajemy dzieciom radość, a jednocześnie uczymy je.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?