Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Józef Wilkoń wystawia

| aktualizacja: 19.11.2013 | 0

- Psa nie jest trudno wyrzeźbić, gorzej z kotem, zwłaszcza tym domowym. Bo koty mają w sobie coś nieuchwytnego - mówi Józef Wilkoń, znany na świecie rzeźbiarz i ilustrator książek dla dzieci i nie tylko. Cześć jego prac można obejrzeć do 21 kwietnia w warszawskim Domu Artysty Plastyka. A w najbliższy czwartek (11 kwietnia) odbędą się warsztaty dla dzieci.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
zwierzęta Józefa Wilkonia
fot. Beata Walczak


Co przedstawia pierwszy rysunek Józefa Wilkonia stworzony w latach 50.? A co ostatni, a raczej ostatnie, bo to cykl malunków? Jak wyglądają ryby mieszkające w morskich głębinach (i z czego mają zęby)? Co robi drewniany słoń i kto mieszka między ptakami? Tego wszystkiego można dowiedzieć się, idąc na wystawę "WilKonie" w warszawskim Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11 A. Oprócz słonia i ryb (i mnóstwo innych rzeźb, m.in. psów różnej maści z książki Józefa Wilkonia "Psie życie") zaprezentowano blisko 60 ilustracji z różnych książek dla dzieci, m.in. do "Księgi dżungli", baśni Leśmiana "O Zaklętym Rumaku", wykonanych w różnej technice: pasteli, piórka i akwareli.

W ramach wystawy "WilKonie" odbędą się warsztaty dla dzieci. W czwartek (11 kwietnia) w godz. 18–19.30 na maluchy będą czekać autorzy książki "Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw" - Agnieszka Wolny-Hamkało i Józef Wilkoń (to także okazja, by zdobyć autograf artystów). Najpierw autorka przeczyta fragmenty książki, później ilustrator poprowadzi zajęcia z malowania tuszem (materiały zapewnione są na miejscu).
Koszt: 5 zł za jedno dziecko, opiekunowie wchodzą za darmo).

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?