Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu
producent:

Wydawnictwo Studio Emka


kategoria:

Dla przedszkolaków (3-6)


Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
0 ocen
Opis produktu

Julia Hartwig, Zguba Michałka

Książka "Zguba Michałka" została napisana przez Julię Hartwig w latach 60. XX w. Poetka dedukowała ją córce. Ta piękna opowieść dla najmłodszych doczekała się ponownego wydania po latach - tym razem w przepięknej szacie graficznej autorstwa Gabrieli Cichowskiej. Na rynku ukaże się 1 października 2016 r. 

Julia Hartwig – znana przede wszystkim jako wybitna poetka, eseistka i tłumaczka literatury pięknej. Zadebiutowała tomem poezji pt .Pożegnania w 1956 roku. Potem były Wolne ręce (1969), Dwoistość (1971), Czuwanie (1978), Chwila postoju (1980), Obcowanie (1987) oraz dwa wybory wierszy (1981 i 1982). Jest autorką monografii Apollinaire (1962) i Gerard de Nerval (1972) oraz Dziennika amerykańskiego (1980). Ma w swym dorobku literackim znakomite przekłady poetów francuskich, m. in. G. Apollinaire'a, B. Cendrarsa, M. Jacoba. Wraz z mężem, Arturem Międzyrzeckim, poetą i cenionym tłumaczem, opracowała Antologię poezji amerykańskiej (1992). Nie wszyscy jednak wiedzą, że wspólnie mają również swój wkład w literaturę dziecięcą. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, napisali kilka książek dla dzieci, m. in. Pierwsze przygody Poziomki i Pan Nobo. Dalsze przygody Poziomki. Później, już sama, Julia Hartwig napisała właśnie Zgubę Michałka, która po półwieczu doczekała się ponownego wydania, tym razem z przepięknymi ilustracjami krakowskiej artystki Gabrieli Cichowskiej. W sierpniu Julia Hartwig obchodziła 95 urodziny. 

Gabriela Cichowska - ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Od 2011 jest pedagogiem na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Laureatka ważnych nagród i wyróżnień krajowych oraz zagranicznych, m.in. - I nagrody Opera Prima za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii za ilustracje do książki Fantje (2009) i nagrody Gustava Heinemanna za Ostatnie przedstawienie panny Esterki (2014).

Gdzie można kupić: od 1 października w księgarniach i na stronie internetowej wydawnictwa. 
 
Oceny użytkowników produktu 

Julia Hartwig, Zguba Michałka

 (0)

Jeszcze nikt nie dodał oceny o tym produkcie.

Zaloguj się i dodaj opinię
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?