Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Julian i Irena Tuwim dzieciom

| aktualizacja: 26.06.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
książka od 2 roku życia
Julian i Irena Tuwim dzieciom to wybór wierszy i opowiadań dwojga znanych i lubianych autorów, wzbogacony wspaniałymi ilustracjami Adama Pękalskiego.

Julian i Irena Tuwim dzieciom
Ilustracje: Adam Pękalski
Nasza Księgarnia
Od 2. roku życia
Cena: 49,90 zł


Książka, której autorzy są rodzeństwem – Tuwimowie. Julian to już klasyk, edukacja kulturalna kilku rodzimych pokoleń odbywała się na "Lokomotywie", "Rzepce" czy "Ptasim radiu". Irena – podobnie jak starszy brat – pisała wiersze i prozę adresowaną do najmłodszych, jej najbardziej znane utwory to "Marek Wagarek", "Co okręt wiezie" czy bajka "O pingwinie Kleofasku i Pampilio".  Tłumaczone przez nią książki o przygodach Kubusia Puchatka czy Mary Poppins nie mają sobie równych. Przełożyła powieści Edith Nesbit, teksty Walta Disney oraz baśnie braci Grimm.

W "Julian i Irena Tuwim dzieciom" zebrane wiersze i wierszyki, bajki i bajeczki dowodzą, że te teksty z dekady na dekadę zwyczajnie młodnieją. Inteligentna gra słów, zaskakujące rymy, językowa błyskotliwość, a w tym wszystkim arcyzabawny temat – uczący, ale nie pouczający. Wstęp tego tomu stanowią wspomnienia Juliana i Ireny o ich czasie dzieciństwa – ten osobisty akcent dodaje lekturze jeszcze jeden wymiar. Ilustracje Adama Pękalskiego sycą oczy feerią barw i kształtów, idealnie komponując się z treścią.
Katarzyna Kubisiowska

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?