Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Już działa trzeci Bank Mleka Kobiecego w Polsce!

| aktualizacja: 18.05.2016 | 0

Banki Mleka Kobiecego oferują pomoc mamom, które nie mogą karmić noworodków piersią. W Krakowie otwarto pierwszą tego typu placówkę w Małopolsce, trzecią w Polsce!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Mama z niemowlakiem i butelką mleka
fot. Fotolia
Mleko matki to najbardziej uniwersalny pokarm, który całkowicie pokrywa zapotrzebowanie niemowlaka na składniki odżywcze. Jest dobrze zbilansowane i lekkostrawne, to pierwsza szczepionka, która chroni malucha przed bakteriami i wirusami. Dlatego też cieszy nas, że właśnie został uruchomiony kolejny Bank Kobiecego Mleka.

Banki pomagają wcześniakom

Mleko matki jest pierwszym pokarmem, a mleko z banku drugim w kolejności dla noworodka. Bank mleka wyrówna szanse dla dzieci, które nie mogą być karmione mlekiem przez własne mamy – mówi dr Beata dr Beata Rzepecka-Węglarz ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek, który opiekuje się krakowskim bankiem. Pokarm znajdujący się w bankach mleka jest dokładnie badany. Mleko podawane noworodkom musi być najwyższej jakości, tylko wtedy może być lekarstwem dla wcześniaków. 

Przekaż pokarm do banku

Bank Mleka Kobiecego Ujastek to jednostka, która odpowiada za gromadzenie pokarmu, jego badanie, pasteryzowanie, przechowywanie i przekazywanie potrzebującym noworodkom. Już teraz bank zachęca mamy do oddawania nadwyżek mleka i czeka na pokarm od mam, które są już honorowymi dawczyniami mleka.

Czytaj także:  źródło: rmf.fm
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?