Babyonline.pl
 
 
Gry

Kalendarz Adwentowy

2
Do świąt zostały 22 dni
Bycie matką nie jest łatwe. Gdyby było łatwe – ojcowie by to robili.
Pomysł na dziś

Podejmijcie decyzję gdzie spędzicie święta

Przypomnij sobie, którą Gwiazdkę z dzieciństwa wspominasz najlepiej. Może tę, gdy wyjechaliście całą rodziną w góry? Albo tę, którą spędziliście u babci na wsi? A może tę, podczas której sypał tak wielki śnieg, że całe trzy dni spędziliście w domu, jedząc ciasta i śpiewając kolędy?

Podczas nadchodzących świąt możesz te najpiękniejsze wspomnienia na nowo urzeczywistnić. Tylko powinnaś to dobrze zaplanować.
Spotkacie się u teściów? U twoich rodziców? A może u Was? Ważne, by zainteresowani poznali Wasze plany jak najwcześniej. Dzięki temu unikniecie burzliwych dyskusji kilka dni przed Wigilią. Dlatego ustal już szczegóły - kto z kim, u kogo, co kto ma przygotować, itd.

Poinformuj rodzinę również wtedy, gdy święta chcielibyście spędzić sami, daleko od domu.
Niech emocje opadną na długo przed Bożym Narodzeniem. Niech się wszyscy przyzwyczają, że nie zawsze możecie z nimi spędzać święta... Po co o tym rozmawiać 23 grudnia?
To ciekawe

W Meksyku znana jest piękna legenda związana ze świątecznym kwiatem - gwiazdą betlejemską. Legenda opowiada o biednej dziewczynce, która w święta Bożego Narodzenia szła do kaplicy, by pomodlić się do Matki Boskiej. Na drodze dziewczynki stanął anioł i kazał jej zrywać przydrożne chwasty, które miała złożyć na ołtarzu. Mała martwiła się, że są one brzydkie i pospolite, jednak zerwała. Gdy kładła je na ołtarzu, zmieniły się w piękne, czerwone kwiaty.

Dziś poinsecja jest bardzo znana i lubiana na całym świecie. Ale trzeba pamiętać, że kwiaty, liście i łodygi gwiazdy betlejemskiej są trujące!

Dla dziecka

Zgadywanki do kolorowania

 

Sprawdź, czy dziecko wie wszystko o symbolach świątecznych – wydrukuj dla niego zagadki z kolorowankami!

Wróć na stronę główną
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?