Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co się zdarzy w 8. tygodniu ciąży? [WIDEO]

| aktualizacja: 21.09.2017 | 0

Ósmy tydzień to już końcówka drugiego miesiąca ciąży. Twoje dziecko jest już kompletnym, choć miniaturowym człowiekiem. Chcesz wiedzieć, jak wygląda? I o czym sama powinnaś pamiętać? Sprawdź!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Osmy tydzień ciąży to czas, kiedy z pewnością jesteś już oswojona z tym, że w twoim brzuchu rozwija się dziecko, i z niecierpliwością oczekujesz, kiedy w końcu zacznie rosnąć ci brzuch. Uspokajamy – już niedługo. Na razie z pewnością powiększyły ci się piersi.

Co się dzieje u ciebie?

Twój brzuch wciąż jest płaski, choć w twoim ciele trwa prawdziwa rewolucja. Już niedługo jednak brzuch powiększy się tuż nad spojeniem łonowym. Ale na razie na pewno większe stały się twoje piersi.
Oprócz nudności czy wymiotów możesz mieć też inne dolegliwości trawienne. Mogą ci dokuczać zaparcia, bo perystaltyka jelit zwalnia. Możesz mieć też biegunki, jeśli zjesz coś, co może zaszkodzić tobie lub dziecku.

A co słychać u dziecka?

Twoje maleństwo ma teraz ok. 1,5 cm długości. Jest więc wielkości ziarnka fasoli. W okolicach szyi po obu stronach ciała pojawiają się maleńkie krążki. To ucho wewnętrzne, odpowiedzialne za słuch i zmysł równowagi. Dziecku zaczynają też rosnąć powieki. Ma już własną grupę krwi i niepowtarzalne linie papilarne na dłoniach i stopach. Poza tym  wciąż jest w ruchu - pływa w wodach płodowych.
Pod koniec 8. tygodnia maleństwo jest już kompletnym, choć miniaturowym człowiekiem.

Jakie zrobić badania?

Jeśli nie miałaś jeszcze pierwszego badania USG, najpewniej lekarz właśnie teraz je wykona. Dzięki niemu dowiesz się, czy u dziecka wszystko w porządku. Nie obawiaj się tego badania, bo USG to badanie nieinwazyjne i bezpieczne dla dziecka. A poza tym dostarcza lekarzom bezcennej wiedzy o rozwoju ciąży.

O tym pamiętaj!

Już teraz pomyśl o odpowiedniej bieliźnie: bawełnianych majtkach dla ciężarnych. Dobierz też wygodny stanik ciążowy, skoro twoje piersi nabrały już pełniejszych kształtów. Zrezygnuj też perfumowanego papieru toaletowego, płynu do higieny intymnej. Mogą podrażniać okolice intymne, a to prosta droga do infekcji.

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?