Babyonline.pl

Rodzinny kalendarz mikołajkowy

5

Oto wielkie odliczanie do Mikołajek!

Do Mikołajek zostało 16 dni


Konkurs na dziś

Pogoda jesienna, więc królują domowe gry, zabawy i zajęcia. W poprzednich dniach wiele z was pisało, że układa z dzieciakami klocki i tworzy różności z nich: wieże, miasta, zamki i wiele innych! Wykorzystajmy wasze zabawy w kolejnym zadaniu – wyślijcie nam zdjęcia swoich klockowych budowli, które stworzyiście razem z dziećmi w czasie zabaw domowych.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Dołączcie zdjęcie waszych klockowych budowli, które stworzyliście podczas domowych zabaw, gdy za oknem deszcz i zimno. Zgłoszenie (wraz ze zdjęciem) należy dodać w naszym formularzu poniżej. 

Nagroda

Dziś do wygrania: Klocki - puzzle edukacyjne

Zestaw 12 tekstylnych sześcianów, wypełnionych elastycznym tworzywem, dzięki czemu są lekkie i miękkie. Na każdej ścianie klocka prezentowany jest inny materiał edukacyjny, każda funkcja jest wyróżniona innym tłem:

  • zielone – różne obiekty np. domek, drzewka, ptaszki w różnej liczbie (od 1 do 12)
  • niebieskie – „puzzlowy” obrazek przedstawiający Julię, Wayna i psa Patricka, kręcących się na „Diabelskim Młynie” wesołego miasteczka
  • granatowy – ścianki z naszytymi klapkami. Na klapce i pod nią znajdują się obrazki przedstawiające te same obiekty w różnych stanach, np. sweterek robiony na drutach i gotowy, bałwanek cały i roztopiony pod wpływem słońca, szklanka pełna i prawie pusta, jabłko całe i ogryzek
  • paski pomarańczowo-niebieskie – cyfry od 1 do 12
  • czerwony – połówki zwierząt (aligator, owca, panda, wąż, leopard, zebra), które należy ze sobą połączyć (2 klocki razem), żeby zobaczyć całe zwierzę. Dodatkowo umieszczone są napisy (nazwy zwierząt) w języku angielskim 
  • różowy – połówki samochodów (taksówka, wóz policyjny, ciężarówka, autobus szkolny, wóz strażacki i ambulans), które należy ze sobą połączyć (2 klocki razem), żeby zobaczyć całe auto.
Dodatkowo umieszczone są napisy (nazwy samochodów) w języku angielskim - w zestawie znajduje się 8 tekstylnych różnokolorowych stożków (czerwony, różowy, fioletowy, pomarańczowy, niebieski, zielony, seledynowy, żółty) o podstawie kwadratu.

Wróć na stronę główną