Baby online.pl
 
 
Rozwiń menu

Kalendarz pylenia roślin 2016: ważny dla małego alergika

| 09.03.2015, aktualizacja: 11.05.2016 | 7

Z powodu krótkiej zimy i wczesnej wiosny w tym roku pyłki pylą wcześniej niż zwykle. Alergolodzy twierdzą, że sezon pylenia 2016 może być bardzo intensywny. Wydrukuj kalendarz pylenia na 2016 rok i sprawdź, kiedy pylą rośliny, które uczulają dziecko.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)
kalendarz pylenia
fot. Panthermedia
Katar, kaszel, łzawienie oczu, lekko podwyższona temperatura: tak może objawiać się alergia na pyłki. Objawy alergii na pyłki do złudzenia przypominają infekcję i często są z nią mylone: dzieci bardzo często dostają leki jak przy infekcji, które nie pomagają, bo przyczyną problemów jest alergia. Alergia na pyłki atakuje już niemowlęta.

Alergia na pyłki atakuje dzieci

Alergię na pyłki jest najczęstszą alergią u dzieci: ma ją nawet 40% dzieci - wynika z badań. Bardzo często alergia na pyłki u dzieci nie jest rozpoznana i mylona z typową infekcją. Tymczasem typowe objawy alergii na pyłki mogą mieć już niemowlęta.
Alergia na pyłki jest typową alergią wziewną, dlatego atakuje ona głównie drogi oddechowe oraz oczy. Typowe objawy to:
  • katar: czasem jest to katar lejący się, czasem zatykający,
  • łzawienie i swędzenie oczu, alergiczne zapalenie spojówek,
  • kaszel,
  • podwyższenie temperatury ciała.
Objawy alergii czasem dotyczą też skóry (wysypka), a także przewodu pokarmowego (bóle brzucha).

Zobacz też: Wysypka u niemowlęcia - to nie musi być alergia.

Jak odróżnić alergię od infekcji

Objawy alergii na pyłki i infekcji są podobne. Dla alergii często charakterystyczne jest to, że objawy pojawiają się nagle, np. po wyjściu na dwór. Dziecko najgorzej czuje się na dworze, gdzie stężenie pyłków jest największe. Łzawią mu i swędzą oczy.

Co robić, gdy podejrzewasz alergię na pyłki

Gdy dziecko swędzą i łzawią oczy, przecieraj mu je często zimną wodą. Pomagają też chłodne okłady. Do nosa zakraplaj dziecku preparaty z wodą morską. Po powrocie ze spaceru umyj dziecko, zmień mu ubranie, a najlepiej całe dziecko wykąp, by pozbyć się uczulających pyłków.
Jeśli to nie pomaga, idź z dzieckiem do lekarza, najlepiej do alergologa. Zaleci leki, które złagodzą objawy. Po sezonie pylenia może też zalecić wykonanie testów alergicznych, sprawdzających, na co dziecko jest uczulone.

Kalendarz pylenia roślin na 2016

Jeśli wiesz, na jakie pyłki drzew, traw dziecko jest uczulone (albo podejrzewasz), sprawdź aktualny kalendarz pylenia roślin.

Polecamy: Kalendarz pylenia online - spawdź, kiedy i w jakim regionie pylą rośliny

W okresie największego pylenia uczulającej rośliny, staraj się wychodzić z dzieckiem na spacer rano lub wieczorem, a najlepiej po deszczu, gdy stężenie uczulających pyłków w powietrzu jest najmniejsze.

Wydrukuj aktualny kalendarz pylenia na 2016 rok

schemat żywienia niemowląt, rozszerzanie diety niemowlaka, karmienie niemowlaka
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Nana
Nana | 2016-02-12 10:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

moje dziecko na szczęście w sezonie zimowym nigdy nie kaszle i nie kicha. Alergia przychodzi późną wiosną. Nie powiem czasem złapie jakąś infekcję i pojawia się kaszel ale jest on wynikiem infekcji a nie alergii. Wystarczy pobrać kilka dni fosidal i przeziebienie mija.

Odpowiedz

Moll
Moll | 2015-12-09 13:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja mam małego alergika i astmatyka w jednej osobie. Również korzystam z tego serwisu. Z alergią mamy na parę miesięcy spokój. Za to astmę leczymy cały czas doustnym asmenolem. Czy wasze dzieciaki mają astmę? jeśli tak to jakie badania im robicie?

Odpowiedz

Marta
Marta | 2015-10-08 13:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

bardzo pomocny kalendarz pylenia można sobie ściągnąć na telefon ze strony odetchnijspokojnie. Ja miałam taki wydrukowany ale ciągle go gubiłam i w końcu zainstalowałam sobie aplikacje, która mi pokazuje kiedy dokładnie co zaczyna pylić.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ewka
Ewka | Marta | 2015-10-12 09:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak do doskonala strona i bardzo profesjonalny serwis

Odpowiedz

allana
allana | 2015-08-08 13:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje dzieci na szczęście nie są uczulone, za to ja umieram jak rośliny zaczynają pylić. Cieknący nos, oczy załzawione, ledwo mogę oddychać. A dzieciakami trzeba się zajmować bez wzgledu na samopoczucie, więc ratuję się allertekiem, bo szybko działa i na długo likwiduje objawy alergii.

Odpowiedz

izka
izka | 2015-06-30 12:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

kama, faktycznie super strona, też ściągnęłam aplikacje na telefon. Ja dopiero się dowiedziałam o alergii dziecka i czytam, szukam wszystkich informacji żeby poszerzyć swoja wiedzę na ten temat.

Odpowiedz

KamaSK
KamaSK | 2015-05-31 19:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moich dwóch synów jest uczulonych na pyłki brzozy i traw, dlatego bardzo zaprzyjaźniłam się ze stroną odetchnijspokojnie.pl, bo mają tam mnóstwo przydatnych informacji. Śledzę komunikaty pyłkowe a nawet ściągnęłam aplikację na telefon z dziennikiem objawów i zapisuję wszystkie objawy alergii dzieciaków, żeby się przygotować na najbliższą wizytę u alergologa.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?