Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kalendarz pylenia roślin 2017: ważny dla małego alergika

| aktualizacja: 27.03.2017 | 9

Sezon pylenia 2017 już się rozpoczął i może być bardzo intensywny. Wydrukuj kalendarz pylenia na 2017 rok i sprawdź, kiedy pylą rośliny, które uczulają dziecko.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(7)
kalendarz pylenia
fot. Panthermedia
Katar, kaszel, łzawienie oczu, lekko podwyższona temperatura: tak może objawiać się alergia na pyłki. Objawy alergii na pyłki do złudzenia przypominają infekcję i często są z nią mylone: dzieci bardzo często dostają leki jak przy infekcji, które nie pomagają, bo przyczyną problemów jest alergia. Alergia na pyłki atakuje już niemowlęta. Sprawdź, jak się objawia i skorzystaj z naszego kalendarza pylenia roślin na 2017 rok, aby poznać aktualne stężenie pyłków w powietrzu.

Alergia na pyłki atakuje dzieci

Alergię na pyłki jest najczęstszą alergią u dzieci: ma ją nawet 40% dzieci - wynika z badań. Bardzo często alergia na pyłki u dzieci nie jest rozpoznana i mylona z typową infekcją. Tymczasem typowe objawy alergii na pyłki mogą mieć już niemowlęta.
Alergia na pyłki jest typową alergią wziewną, dlatego atakuje ona głównie drogi oddechowe oraz oczy. Typowe objawy to:
  • katar: czasem jest to katar lejący się, czasem zatykający,
  • łzawienie i swędzenie oczu, alergiczne zapalenie spojówek,
  • kaszel,
  • podwyższenie temperatury ciała.
Objawy alergii czasem dotyczą też skóry (wysypka), a także przewodu pokarmowego (bóle brzucha).

Zobacz też: Wysypka u niemowlęcia - to nie musi być alergia.

Jak odróżnić alergię u dziecka od infekcji?

Objawy alergii na pyłki i infekcji są podobne. Dla alergii często charakterystyczne jest to, że objawy pojawiają się nagle, np. po wyjściu na dwór. Dziecko najgorzej czuje się na dworze, gdzie stężenie pyłków jest największe. Łzawią mu i swędzą oczy.

Co robić, gdy podejrzewasz u dziecka alergię na pyłki?

Gdy dziecko swędzą i łzawią oczy, przecieraj mu je często zimną wodą. Pomagają też chłodne okłady. Do nosa zakraplaj dziecku preparaty z wodą morską. Po powrocie ze spaceru umyj dziecko, zmień mu ubranie, a najlepiej całe dziecko wykąp, by pozbyć się uczulających pyłków.
Jeśli to nie pomaga, idź z dzieckiem do lekarza, najlepiej do alergologa. Zaleci leki, które złagodzą objawy. Po sezonie pylenia może też zalecić wykonanie testów alergicznych, sprawdzających, na co dziecko jest uczulone.

Kalendarz pylenia roślin na 2017 rok

Jeśli wiesz, na jakie pyłki drzew, traw dziecko jest uczulone (albo podejrzewasz), sprawdź aktualny kalendarz alergika.

Polecamy: Kalendarz pylenia online - spawdź, kiedy i w jakim regionie pylą rośliny

W okresie największego pylenia uczulającej rośliny, staraj się wychodzić z dzieckiem na spacer rano lub wieczorem, a najlepiej po deszczu, gdy stężenie uczulających pyłków w powietrzu jest najmniejsze.

Wydrukuj aktualny kalendarz pylenia na 2017 rok


schemat żywienia niemowląt, rozszerzanie diety niemowlaka, karmienie niemowlaka
Sprawdź też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

janina
janina | 2017-04-04 06:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Na szczęście w aptekach są leki bez recepty np allertec który u mnie bardzo pomaga w tym najgorszym okresie.

Odpowiedz

miłka
miłka | 2017-03-29 11:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje maleństwo (6 miesięcy) całe szczęście nie odziedziczyło alergii i na razie nie wykazuje żadnych objawów, ale ja bez czerwonych kropel starazolinu praktycznie nie mogę z nią wyjść na spacer :D Masakra, ale cieszę się, że jej nic nie doskwiera <3

Odpowiedz

Ewa
Ewa | 2017-02-19 11:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W kalendarzu nie podano drzewa na które wiele osób ma alergie - wierzba! Pyli juz w lutym do marca. Bardzo daje się we znaki. Ja i mój syn juz w tych miesiącach cierpimy z tego powodu.

Odpowiedz

Nana
Nana | 2016-02-12 10:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

moje dziecko na szczęście w sezonie zimowym nigdy nie kaszle i nie kicha. Alergia przychodzi późną wiosną. Nie powiem czasem złapie jakąś infekcję i pojawia się kaszel ale jest on wynikiem infekcji a nie alergii. Wystarczy pobrać kilka dni fosidal i przeziebienie mija.

Odpowiedz

Moll
Moll | 2015-12-09 13:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja mam małego alergika i astmatyka w jednej osobie. Również korzystam z tego serwisu. Z alergią mamy na parę miesięcy spokój. Za to astmę leczymy cały czas doustnym asmenolem. Czy wasze dzieciaki mają astmę? jeśli tak to jakie badania im robicie?

Odpowiedz

Marta
Marta | 2015-10-08 13:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

bardzo pomocny kalendarz pylenia można sobie ściągnąć na telefon ze strony odetchnijspokojnie. Ja miałam taki wydrukowany ale ciągle go gubiłam i w końcu zainstalowałam sobie aplikacje, która mi pokazuje kiedy dokładnie co zaczyna pylić.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ewka
Ewka | Marta | 2015-10-12 09:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak do doskonala strona i bardzo profesjonalny serwis

Odpowiedz

allana
allana | 2015-08-08 13:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moje dzieci na szczęście nie są uczulone, za to ja umieram jak rośliny zaczynają pylić. Cieknący nos, oczy załzawione, ledwo mogę oddychać. A dzieciakami trzeba się zajmować bez wzgledu na samopoczucie, więc ratuję się allertekiem, bo szybko działa i na długo likwiduje objawy alergii.

Odpowiedz

izka
izka | 2015-06-30 12:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

kama, faktycznie super strona, też ściągnęłam aplikacje na telefon. Ja dopiero się dowiedziałam o alergii dziecka i czytam, szukam wszystkich informacji żeby poszerzyć swoja wiedzę na ten temat.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?