Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kalkulator - który to tydzień ciąży

Sprawdź, w którym jesteś tygodniu ciąży

separator
Wyślij e-mailem

Oblicz, w którym jesteś tygodniu ciąży:

INFORMACJE:

Ciąża trwa 9 miesięcy kalendarzowych (10 miesięcy księżycowych, każdy po 28 dni), czyli 280 dni. Za początek ciąży uznaje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki – jest to tzw. reguła Naegelego.

Obliczony za pomocą tej reguły czas trwania ciąży to wiek ciążowy – i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc twoją kartę ciąży.

Wiek zapłodnieniowy – czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia – jest co najmniej 2 tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10. tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło 8 tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia.

Należy pamiętać, że termin porodu wyznaczony dzięki regule Naegelego jest jedynie orientacyjny. Poród może bowiem odbyć się 2 tygodnie wcześniej lub 2 tygodnie później od wyznaczonego w ten sposób terminu. Jedynie 5% kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym terminie.

Nasz kalkulator pokaże ci nie tylko, który to miesiąc ciąży, dowiesz się z niego również tak szczegółowych informacji, jak który to tydzień ciąży, a nawet dzień.

Jak obliczyć tydzień ciąży?
Wystarczy wpisać w podane pola dzień ostatniej miesiączki i na tej podstawie obliczyć, to który to tydzień i dzień ciąży.

separator
Wyślij e-mailem
separator
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?