Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Kamasutra - od teorii do rozkoszy

| aktualizacja: 02.07.2014 | 4

Jeśli wydaje wam się, że Kamasutra, to przede wszystkim zbiór akrobatycznych pozycji seksualnych, to znaczy, że myślicie tylko o małym jej fragmencie, ale za to najciekawszym ;-)

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Kamasutra, seks, współżycie, kobieta i mężczyzna, para, starania o ciążę
fot. Fotolia
Kamasutra to bardzo obszerny, wnikliwy i pięknie napisany tekst (sprzed 2000 lat) o seksualności człowieka, ale także o jego podejściu do dóbr materialnych, codziennych obowiązkach i szacunku dla innych ludzi. Niektórzy mówią, że Kamasutra to traktat filozoficzny wzbogacony jedynie informacjami na temat sztuki miłosnej. W Indiach od pokoleń wszystkie dziewczęta miały studiować Kamasutrę przed osiągnięciem dojrzałości.

O czym dokładnie jest Kamasutra?

Kamasutra odwołuje się do równowagi pomiędzy trzema podstawowymi składnikami ludzkiego życia, którymi są Dharma, Artha i Kama, dokładnie w takiej kolejności.
• Dharma to religia, prawo, obowiązki, cele - to, co nadaje naszemu życiu sens - poczucie połączenia z całą przyrodą i ludzkością.
• Artha to sztuka życia i dobrobytu, rzemiosło, praca zarobkowa, czyli inaczej twórcza sztuka codziennego życia.
• Kama rozumiana jest tu zasadniczo jako miłość erotyczna i seksualność, jako spełnienie się w życiu miłosnym i intymnym.
Kamasutra daje nam szereg porad, jak uczynić nasze kontakty seksualne bardziej szczęśliwymi i jak pogłębić wzajemną rozkosz. Ta satysfakcja płynąca z płciowości daje radość oraz pogłębia wzajemne relacje partnerów, przeciwdziała konfliktom i kryzysom partnerskim. Warto z takiej wiedzy skorzystać.

Czy wszystkie pozycje Kamasutry są trudne?

Kamasutrę można czytać przede wszystkim, jako lekarstwo na wstyd. A przeglądanie rysunków wykonanych na jej podstawie, może być inspiracją dla każdej pary. Nie tylko akrobatów, jak się wydaje po przejrzeniu tych najbardziej skomplikowanych układów ciał. Celem autora traktatu o kochaniu było stworzenie uniwersalnego podręcznika sztuki miłosnej. Takiego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Doświadczony i ten, który jeszcze nigdy nie trzymał w ramionach kobiety. Gruby i chudy, wysoki i niski. Wstydliwy i ten, kto lubi w rozmowie poświntuszyć. Tu mówi się o tych sprawach pięknie i bez żadnego skrępowania, a do tego wyszukanymi sformułowaniami. Seksuolodzy często wspominają, że samo mówienie (lub czytanie) o seksie może działać jak najsilniejszy afrodyzjak. Czemu zatem nie skorzystać...

Kto powinien sięgnąć po Kamasutrę?

Każdy dorosły. Osobom początkującym w intymności treść Kamasutry pomoże uspokoić myśli i obrać właściwą strategię postępowania (bez stresu), chroniąc m.in. przed problemami z przedwczesnym wytryskiem. Natomiast wieloletnim parom - pomoże na nowo obudzić namiętność i radość z uprawiania seksu bez pośpiechu. Wiele tekstów na temat sztuki miłosnej mówi o tym, że gra erotyczna jest istotna, by obudzić w ciele swobodny przepływ energii życiowej. Wtedy reakcje seksualne przebiegają prawidłowo, a orgazm odczuwa się intensywniej. Co więcej, ważne jest, by skupić się nie tylko na samym współżyciu, ale także na poprzedzającej je grze wstępnej. Tak, tak, już tysiące lat temu podkreślano, że gra wstępna jest ważna. 


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

zosimama
zosimama | 2014-07-08 10:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Faaajne <3

Odpowiedz

Viola
Viola | 2014-07-01 16:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale jaka rozkosz. To ma być prokreacja :)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

PaniMikolajowa
PaniMikolajowa | Viola | 2014-07-01 21:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To się naprawdę da połączyć. Wierzcie mi, pracujemy z mężem nad trzecim potomkiem...

Odpowiedz

Melaaa24
Melaaa24 | 2014-07-01 11:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

9 płytkich i jedno głebokie - nie wiem, czy damy rade liczyc w trakcie ;-)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?