Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy zdjęcia twojego dziecka są w Internecie? - kampania Pomyśl, zanim wrzucisz

| aktualizacja: 18.07.2013 | 2

Wystarczy jedno kliknięcie i już zdjęcie twojego malucha jest na Facebooku czy Instagramie. Zastanawiacie się czasem, jak można wykorzystać fotografie dzieci w bieliźnie czy stroju kąpielowym?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)


Każdego dnia do internetu trafiają tysiące zdjęć dzieci - na plaży, w kąpieli, podczas przewijnia, zabawy w ogrodzie. Pstryk, jedno kliknięcie i zdjęcie już jest na Naszej Klasie czy Facebooku. Do publikowania zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie przyznaje się co czwarty rodzic dziecka do 10 roku życia.

„Pomyśl, zanim wrzucisz” to nowa kampania społeczna Fundacji Dzieci Niczyje, której celem jest zwrócenie uwagi na problem powszechnego umieszczania zdjęć dzieci w Internecie.

Czytaj też: Źli rodzice - tego nigdy nie rób z dzieckiem!

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Amelia
Amelia | 2017-01-19 10:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przez szacunek do mojego dziecka nie wrzuciłam ani jednego zdjęcia do internetu, mój mąż również. Nie chciałabym, aby moje zdjęcia z dzieciństwa znalazły się w sieci, może moje dziecko, już jako dorosły, tez nie będzie tego chciało i będzie mieć to mi za złe. Może będzie wykonywać zawód zaufania publicznego (lekarz, prawnik, polityk etc) i moja egoistyczna chęć podzielenia się jego wizerunkiem ze światem tylko mu zaszkodzi - tego nigdy nie wiemy. A może jako dziecko już nieco większe lub nastolatek stanie się obiektem szykan, bo jego rówieśnikom np. nie spodoba się ubranie lub zabawka, z którą jest na zdjęciu.
O wykorzystaniu zdjęć do czynów zabronionych nie pomyślałam, ale to mnie najbardziej przekonuje - dziękuję za artykuł!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

e
e | Amelia | 2017-04-10 20:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie to samo uważam!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?