Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Druga edycja kampanii „Jestem w drodze” w warszawskiej komunikacji miejskiej

| aktualizacja: 29.07.2016 | 2

Godziny szczytu, zatłoczony autobus, tramwaj lub SKM. Wszystkie miejsca siedzące dawno zajęte i nikt nie ustępuje miejsca kobiecie w ciąży. Zmieniło się to w kwietniu, zmieni się i w sierpniu!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Jestem w drodze
fot. materiały prasowe

Na początku sierpnia w pojazdach komunikacji miejskiej znowu pojawią się ulotki promujące akcję „Jestem w drodze”. Jej organizatorem jest fundacja „Jestem w drodze” założona przez dwie mamy – Natalię Michałek i Natalię Olszewską. Każda ciężarna może od fundacji otrzymać specjalny bezpłatny znaczek, który będzie mogła umieścić w widocznym miejscu w trakcie podróży komunikacją miejską, a tym samym usunąć podstawową barierę, jaką jest wahanie otoczenia czy kobieta rzeczywiście spodziewa się dziecka.

Pozytywny odbiór pierwszej edycji „Jestem w drodze”

Pierwsza akcja w warszawskim ZTM spotkała się z pozytywnym odbiorem oraz komentarzami, informacja o kampanii pojawiła się w mediach społecznościowych i na wielu stronach internetowych, co skutkowało zamówieniem znaczków przez wiele Warszawianek. Fundacja liczy, że i tym razem kampania wzbudzi duże zainteresowanie i że dzięki niej do akcji dołączą kolejne ambasadorki.

O programie ambasadorskim opowiada Natalia Michałek, prezes fundacji „Jestem w drodze”:

W fundacji z naszymi ekspertami odkryliśmy, że czas macierzyństwa kształtuje nas jako matki. Dlatego pragniemy, aby kojarzył się on pozytywnie. Dla odważnych mam, które zdecydowały się zamówić znaczek, fundacja przygotowała program ambasadorski. W programie są 3 proste zasady:
Nosisz znaczek JESTEM W DRODZE w widocznym miejscu,  szczególnie w sytuacjach  gdy  potrzebujesz wsparcia otoczenia; obcych ludzi.


Gdy potrzebujesz, prosisz o pomoc (miejsce w kolejce lub inną pomoc), podając przyczynę, a gdy spotkasz się z odmową, próbujesz jeszcze raz. Jak ktoś Ci pomoże, zawsze dziękujesz za pomoc.
Swoje doświadczenia opisujesz lub dokumentujesz w najwygodniejszy dla siebie sposób i przesyłasz do fundacji, abyśmy mogły pokazać  Twoją postawę jako za wzór mniej odważnym uczestniczkom, poprzez naszą stronę internetową i profil na facebooku.
Będziemy szalenie się cieszyć, jeżeli dołączycie do nas i podzielicie się swoimi doświadczeniami!

Jak zamówić znaczek i dołączyć do programu ambasadorskiego?

Wystarczy, że przyszła mama wypełni formularz zgłoszeniowy na www.jestemwdrodze.pl, podając imię, nazwisko, adres do korespondencji i email oraz doda informację w polu „Uwagi” o chęci przystąpienia do programu. Po potwierdzeniu zamówienia, w przeciągu kilku dni przesyłka dotrze na miejsce – do każdego miasta w Polsce. 5 pierwszych Ambasadorek otrzyma komplet książek Wydawnictwa Lekarskiego PZWL: „Jedz dla dwojga, nie za dwoje”, „Nasze dziecko. Rozwój, pielęgnacja i wychowanie”, „Dieta bezglutenowa. Co wybrać?”.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

alyna
alyna | 2016-07-30 14:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W 8 msc-u ciąży jechałam skm-ą na egzamin w czerwcu, ponad 45 min stałam bo nikt nie ustąpił mi miejsc. Młodzież udawała, że śpi, czyta książkę czy patrzy w telefon.

Odpowiedz

Malgosia
Malgosia | 2016-07-30 10:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetny pomysl! Gratuluje! Ja juz sie rozstalam z brzuchem, ale mieszkam w malej miejacowosci i tutaj nie ma z tym problemu. Panie zza lady zawsze pytaly czy nie potrzebuje pierwszeństwa:)
Pozdrawiam wszystkie szczealiwe kobiety czekajace na swoj skarb!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?