Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Uwaga na kapturki na piersi!

| aktualizacja: 18.12.2013 | 1

Używają ich często mamy wcześniaków i dzieci ssących zbyt mocno. Ale czy kapturki są bezpieczne? Kiedy lepiej z nich zrezygnować? Sprawdź najnowsze ustalenia doradców laktacyjnych.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
niemowlę, karmienie piersią
fot. Panthermedia

Kapturki na piersi mogą szkodzić! Osłonki na piersi, czasem nazywane kapturkami, budzą wiele wątpliwości u położnych i doradców laktacyjnych.

Owszem, kapturki mogą pomóc w przypadku tzw. trudnych brodawek lub dzieci ssących z nadmierną siłą. Stosuje się je też przy uczeniu ssania wcześniaków.

Jednak często kapturki na sutki bywają używane, kiedy brodawki sutkowe są popękane, a w takich wypadkach zamiast osłonek, konieczna jest poprawa techniki karmienia. Jeśli jej się nie skoryguje, to problem będzie się pogłębiał. Nieprawidłowy sposób ssania utrwali się u dziecka i w efekcie zaczną pojawiać się zastoje pokarmu, a nawet może dojść do zaniku laktacji.

Zawsze więc przed podjęciem decyzji o stosowaniu kapturków konieczna jest wizyta u doradcy laktacyjnego. I jeszcze jedno - nawet podczas uzasadnionego stosowania kapturków warto raz w tygodniu kontrolować przyrost masy dziecka.

Sprawdź, jak szybko i ile niemowlę powinno przybierać na wadze.

Wydrukuj plan karmienia piersią niemowlaka:


karmienie niemowlaka, karmienie piersią, jak często karmić piersią, plan karmienia, karmienie dziecka

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

AGATA
AGATA | 2014-12-27 20:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mój synek ma 5 miesięcy, od ponad tygodnia udało mi się odstawić go od kapturka, wcześniej nie chwytał brodawki. Od tego czasu jednak czas trwania karmienia bardzo się zredukował, normalne było u mnie karmienie ok 30 minut, nawet do godziny, obecnie to max.15 minut i synek odpycha się od piersi. Czy to znaczy, że bez kapturka szybciej się najada?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?