Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co się zmieni dla KAŻDEJ ciężarnej po nowej ustawie o ochronie życia?

| aktualizacja: 01.10.2016 | 45

Wiele słyszymy o ustawie o ochronie życia, jednak zapominamy, że nowa ustawa dotyczy nie tylko aborcji. Czy zdrowie przyszłych mam może być zagrożone?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(9)
Kobieta trzyma test ciążowy
fot. Fotolia
W połowie kwietnia, w sejmie odbyła się debata w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Uczestnicy panelu eksperckiego zastanawiali się, jakie zmiany czekają kobiety w związku z nowym projektem ustawy. 

23 września, w wyniku głosowania posłów, projekt nowej ustawy o ochronie życia został skierowany do komisji.

Koniec opieki prenatalnej?

Jakie będą konsekwencje wprowadzenia zmian w ustawie? Czy kobiety w ciąży będą miały odpowiednią opiekę? Nowa ustawa nie tylko wprowadza całkowity zakaz przerywania ciąży, ale przede wszystkim, zmienia polską opiekę prenatalną. W czasie debaty, tak wypowiadał się prof. dr hab. n. med. Romuald Dębski: 

Skończyliśmy polską terapię prenatalną. Będzie zakaz dotknięcia się z igłą do dziecka, bo będzie mi grozić za to do 3 lat więzienia. Jeśli będę miał pacjentkę ze stanem przedrzucawkowym w 32. tygodniu ciąży, to muszę dać jej umierać i umierać jej dziecku. Muszę, bo jeśli zrobię cesarskie cięcie i dziecko umrze, grozi mi do 3 lat pozbawienia wolności. To przepraszam bardzo - niech ona umiera, niech dziecko umiera. Dlaczego ja mam ryzykować swoją własną wolnością?

Zobaczcie film, w którym prof. Dębski dokładnie tłumaczy, co dla niego, jako lekarza, i jego pacjentek, oznacza wprowadzenie nowej ustawy:

Aborcja to nie wszystko

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami czy przeciwnikami aborcji, powinniśmy pomyśleć o kobietach, które chcą urodzić dziecko, jednak nie będą miały odpowiedniej opieki lekarskiej. Wielu z nas w nowej ustawie zauważa jedynie wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. Nie bierzemy pod uwagę tego, że zmiany dotkną kobiet, które chcą urodzić dzieci. Przyszłe mamy nie będą mogły czuć się bezpiecznie wiedząc, że w razie jakichkolwiek komplikacji, lekarz nie będzie mógł podjąć decyzji o leczeniu, dopóki ich życie nie będzie zagrożone.

Prof. Monika Płatek przypomina, że nowa ustawa to także zmiany dla kobiet, które stracą ciążę. Co czwarta ciąża kończy się poronieniem i świadomość, że to będzie powodować groźbę postępowania karnego, a nie możliwość uzyskania wsparcia, pomocy, opieki, także lekarskiej, jest najlepszym dowodem, że tutaj nie o życie chodzi – mówi prof. Płatek.

Wprowadzenie poprawek do ustawy antyaborcyjnej spowoduje, że:

  • Lekarze będą bali się leczyć kobiety, których ciąże są zagrożone. W przypadku poronienia zarówno lekarz, jak i matka, mogą odpowiadać karnie.
  • Lekarze nie podejmą się ratowania życia kobiety, póki rozwój wypadków (np. podczas rozwoju ciąży pozamacicznej) nie doprowadzi do bezpośredniego zagrożenia życia kobiety. W tym przypadku każda nas otrzyma pomoc dopiero w momencie, gdy będzie w stanie agonalnym.
  • Każda kobieta czy dziewczynka, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, będzie musiała urodzić niezależnie od swojego wieku, sytuacji materialnej czy rodzinnej, w jakiej się znajduje.
  • Matka oczekująca dziecka będzie musiała donosić ciążę, nawet jeśli wie, że urodzi się ono z wadami niepozwalającymi na przeżycie. Będzie więc świadkiem śmierci swojego dziecka.
  • Kobieta, która poroni, poza wielką tragedią, którą przeżyje, może spodziewać się odwiedzin policji, dochodzenia i wielu przesłuchań.
  • Badania prenatalne będą znacznie ograniczone, a co za tym idzie – diagnozowanie i leczenia dziecka w łonie matki stanie się prawie niemożliwe.

Czytaj także: Czy billboardy z martwymi płodami to widok odpowiedni dla dzieci?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (45)
avatar

ŚwietlistaIstota
ŚwietlistaIstota | 2016-10-05 22:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdy niebawem kobieta o jasnych włosach w kraju zamorskim dojdzie do władzy to będzie pierwszy sygnał, iż koniec naszej cywilizacji jest bliski. Zakaz używania telefonów, komputera, leczenia ziołami, sztuczne, naszpikowane chemią jedzenie, masowe zachorowania na różne choroby to początek końca, ale to nie wszystko... już widzę o wiele więcej bólu i krzywdy niż podczas II wojny światowej. Widzę głód, biedę i rozpacz na całym świecie, nie tylko w krajach trzeciego świata. Już niebawem czeka nas koniec tego starego porządku, koniec świata, w którym żyliśmy do tej pory. Porównać można to do dni ciemności z Biblii.

Odpowiedz

Sejajatentaiki
Sejajatentaiki | 2016-10-04 22:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Jeśli fanatycy religijni i nasz rząd uważają, że są lepsi i mądrzejsi od Stwórcy to gratuluję. Jeśli ktoś decyduje się rozporządzać własnym ciałe w taki a nie inny sposób to jego sprawa. Chcesz usunąć ciążę proszę-to Ty odpowiesz na sądzie ostatecznym. Ja nigdy bym nie zdecydowała się na taki krok. Ale niektóre kobiety nie mają wyjścia. Ja urpdziłabym i zostawiła w szpitalu lub pod sejmem ewentualnie kościołem. Bardziej to humanitarne. Ksiądz czy któryś z szanownych polityków z chęcią zaadoptuje dziecko niepełnosprawne.

Odpowiedz

obserwatorka
obserwatorka | 2016-10-04 18:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale dajecie się wodzić za noc. To jest czysta manipulacja. NIE BEDZIE ŻADNEJ ZMIANY USTAWY dotyczacej aborcji. Lepiej zajmijcie się CITA bo to naprawde ważna sprawa!!! Ps. A jeśli już wogóle mowa o aborcji i tych marszach to ciekawa jestem ile z tych kobiet maszerujących by dziś nie było gdyby matki poddały się skrobance z rożnych przyczyn - bo zostały zgwałcone, bo "wpadły sobie" w bardzo młodym wieku ... itp itd Marsze w imieniu wolności wyboru ... ale jakiego wyboru ja się pytam? Czy kogoś zabić czy nie?? I ciekawa jestem ile z tych kobiet nie będzie mogła mieć dzieci zważywszy że bezpłodność w dzisiejszych czasach jest na porządku dziennym. Niech sobie wtedy przypomną ten dzień kiedy to maszerowały ... A większość tych maszerujących to nastolatki i młode dziewczyny, które nie zdaja sobie jeszcze sprawy, że życie bywa przewrotne ... Pozdrawiam

Odpowiedz

Szabuel
Szabuel | 2016-10-04 15:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zaprzestać dawania kasy na tacę, to się polepszy w kraju. To będzie dobra zmiana. A dlaczego nikt nie interesuje się tematem CITA to ważniejsze.

Odpowiedz

SAILORSENSHIBISHOUJI
SAILORSENSHIBISHOUJI | 2016-10-04 10:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Z ostatniej chwili... Wprowadzono dzisiaj w naszym kraju zakaz używania telefonów i komputerów. Projekt ustawy został wcześniej zgłoszony przez mohery. Jak mohery twierdzą : media takie jak telewizja prasa radio interInternet oddalają wiernych od Boga nie pozwolimy na to !!!! : )

Odpowiedz

Marzena Kowalczyk
Marzena Kowalczyk | 2016-10-04 10:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podobno zgłoszono projekt obywatelski do sejmu w sprawie zakazu pokazywania i promowania nagości kobiet w telewizji. Panowie zapawiedzizapowiedzieli już strajk w tej sprawie !!! To chory żart mówią, chcą nam odebrać jedyną przyjemność i sens życia - gołe Panie w tv !!!! Wódz nie przejął się słowami krytyki panów. Sam ma kota w domu nie potrzebuję oglądać gołych pań.

Odpowiedz

Agatha Berczyńska-Gniadowska
Agatha Berczyńska-Gniadowska | 2016-10-03 22:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po przeczytaniu projektu ustawy jestem przerażona. Jest tyle w nim niejasności, iż ciężko uwierzyć, iż napisali go rozsądni ludzie dbający o dobro polskich kobiet.

Odpowiedz

Anioł p.n.e
Anioł p.n.e | 2016-10-03 22:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie skutek będzie odwrotny od zamierzonego... Bogatsze panie wyjadą po kryjomu na zabieg do Niemiec, biedniejsze urodzą w domu przy pomocy konkubenta i wrzucą do rzeki... małe dziewczynki dzieci będą rodziły dzieci a większość z nich umrze, ponieważ dzieci nie są fizycznie przystosowane do rodzenia. Kobiety będą się bały o swoje życie i wolność i coraz częściej bedą rezygnować z macierzyństwa. Żaden rozsądny lekarz nie zaryzykuje swojej pozycji i wolności dla kobiety, będzie czekał do chwili kiedy dziecko lub kobieta będą w agonii, wcześniej nie zdecyduje się na zabieg. Lekarze będą ostrożni w przepisywaniu leków ciężarnej. Zapewne zalecą miód i cytrynę a w sytuacji infekcji to niebezpieczne. Zakaz badań prenatalnych to jakiś żart. A co z dziećmi, których wady serca zostały wykryte w ciąży i tylko dzięki podjętym działaniom i operacjom w brzuchu matki żyją dziś ??? Czy rząd kaczorowy to rząd dorków ???

Odpowiedz

Hejtlear
Hejtlear | 2016-10-03 22:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli ktoś nie chce posiadać dziecka lub boi się, że urodzi niepełnosprawne niech się wysterylizuje(zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą to uczynić) kolejna opcja to oddanie niechcianego dziecka wyznaczonym do tego celu instytucjom, tj. pozostawienie dziecka w szpitalu lub ewentualnie jak kto woli na schodach plebanii lub sejmu. Kolejna opcja to wrzucenie dziecka do śmketnika. Którą opcję wybierzecie zależy od was... ja nie popieram aborcji ale nie popieram też tej ustawy. Lepiej było nie ruszać gniazda szerszeni. Kobiety się zemszczą na najbliższych wyborach i to już niebawem. O ile sprawy nie zajdą na tyle daleko, że wybory będą fałszowane. Oby ktoś się zlitował i spuścił bombę atomową na naszą kochaną Poland Panie wysłuchaj !!! Bo tutaj sami popaprańcy...

Odpowiedz

A macie co chcieliscie
A macie co chcieliscie | 2016-10-02 22:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Źle bylo jak PO rządziło wybrali PiS to macie dziekujcie mocherom po układamy młodym zycie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?