Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Karmię piersią. Dbam o piersi...

| aktualizacja: 13.02.2014 | 0

Podczas karmienia skóra brodawek jest napięta, co może powodować podrażnienia, wysuszenie i czasami pęknięcia. Pojawianie się pęknięć nie wynika z długości lub częstotliwości karmienia, lecz często z niewłaściwego sposobu przystawienia dziecka do piersi.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
pierś, karmienie piersią, niemowlę

• Dlaczego skóra wokół brodawek piersiowych jest nadwrażliwa w czasie karmienia?

Skóra w tym miejscu jest cienka i miękka. Podczas pierwszych 2-4 dni karmienia sutki mogą być wrażliwe kiedy dziecko je chwyta i próbuje ssać. Ta tymczasowa nadwrażliwość mija wraz z pojawieniem się mleka i znika po kilku dniach od narodzin dziecka. Karmienie nie powinno sprawiać bólu, chyba że na brodawkach piersiowych pojawią się pęknięcia.

• Dlaczego na brodawkach piersiowych pojawiają się pęknięcia?

Podczas karmienia skóra brodawek jest napięta, co może powodować podrażnienia, wysuszenie i czasami pęknięcia. Pojawianie się pęknięć nie wynika z długości lub częstotliwości karmienia, lecz często z niewłaściwego sposobu przystawienia dziecka do piersi. Dlatego, upewnij się, czy Twój maluszek ma prawidłową pozycję. Dziecko, które prawidłowo ssie połyka duże ilości płynu, ma oczy i usta szeroko otwarte. Ssanie jest miarowe, powolne i regularne, z rzadkimi przerwami.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?