Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Karm butelką i... miłością!

| aktualizacja: 19.12.2013 | 0

Nie wyrzucaj sobie, że karmisz butelką, nie myśl, że jesteś przez to gorszą mamą. Podając dziecku butelkę możesz mu też pokazać, jak bardzo je kochasz.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
karmienie butelką
fot. Fotolia

Karmienie butelką może być dla ciebie i dziecka przyjemne. Te kilkanaście minut musi być jednak przepełnione miłością i cierpliwością.

Poświęć noworodkowi całą uwagę

W trakcie karmienia dziecko musi poczuć, że w tym czasie jesteś tylko i wyłącznie dla niego.
Nie spiesz się. Usiądź w cichym, spokojnym miejscu. W miarę możliwości nie rozmawiaj nawet z innymi domownikami (oczywiście nie dotyczy to rodzeństwa niemowlęcia, jeśli masz starszego synka lub córeczkę, od początku wciągaj ich w opiekę nad niemowlęciem).
Podczas karmienia nie czytaj książek ani gazet, ani nie oglądaj telewizji. Patrz dziecku prosto w oczy, czule do niego przemawiaj, uśmiechaj się. Ono tego naprawdę bardzo potrzebuje.

Noworodek czuje twój nastrój

Noworodek nie rozumie, co do niego mówisz, ale doskonale wyczuwa twój nastrój. Dlatego zrelaksuj się zanim weźmiesz dziecko na ręce. Dziecko jest jak najczulszy barometr: jeśli będziesz zdenerwowana, to nie zadawaj sobie potem pytania, dlaczego płacze. Jeśli jesteś zdenerwowana, dziecko natychmiast to wyczuje i zacznie płakać.
Usiądź zatem w wygodnym fotelu, odpocznij, pomyśl o czymś ciepłym, o dziecku i o tym, jak bardzo je kochasz.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?