Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy zjesz obiad w toalecie? Zobacz piękne zdjęcie izraelskiej fotografki

| aktualizacja: 11.03.2015 | 0

Zdjęcie młodej izraelskiej fotografki to kolejny, ale bardzo ważny głos w dyskusji o karmieniu piersią w miejscach publicznych. Ten przekaz jest silniejszy niż setki artykułów na ten temat.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Tamar Shugert, izraelska fotografka i mama dwójki dzieci (trzecie w drodze), wzięła udział w akcji "Zrób komunikat" zorganizowanej przez fanpage'u 52Frames – stronie poświęconej sztuce. Miała zrobić zdjęcie-wezwanie. Temat był oczywisty: szacunek dla kobiet karmiących piersią.

Warto przeczytać: Karmcie swoje dzieci piersią... nawet w kościele - papież Franciszek

Przygotowana przez nią praca to kolaż – połączenie dwóch fotografii. Na jednej jest ona, siedząca na toalecie, trzymająca dziecko na rękach, na drugiej jej mąż, również siedzący w toalecie i zajadający spaghetti. Podpis do zdjęcia brzmi: "Czy zjesz obiad w toalecie? To dlaczego oczekujesz, by moje dziecko tam jadło?".

Fotografia Tamar Shugert; przygotowana na konkurs 52Frames

To zdjęcie jest bardzo sugestywne i działa na wyobraźnię bardziej niż setki napisanych w tej sprawie artykułów. Tamar przyznała, że sama nigdy nie spotkała się z dyskryminacją, ale kilka jej przyjaciółek zostało poproszonych, by nie karmiły dziecka w miejscu publicznym tylko w toalecie.

Jak widać dyskryminacja kobiet karmiących piersią swoje dzieci ma miejsce nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach (chociażby w Izraelu). Autorka zdjęcia przyznaje, że stosunek do matek karmiących piersią zależy od części kraju – inaczej wygląda sytuacja w nowoczesnym, świeckim Tel-Awiwie, inaczej w innych, bardziej tradycyjnych częściach kraju.
Tym zdjęciem Shugert zdobyła nagrodę publiczności. Gratulujemy!

Polecamy: Karmienie piersią - wątek wsparcia na forum
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?