Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Karmienie dziecka w podróży i na wakacjach

| aktualizacja: 17.04.2015 | 0

Podczas podróży i na wakacjach menu dziecka nie powinno ulec zmianie, podobnie jak pora posiłków.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
fot. Fotolia.pl
Wyjazdy z małym dzieckiem obecnie nie stanowią żadnego problemu. Gotowe dania, pieluszki jednorazowe, wygodne środki transportu ułatwiają pokonywanie dużych odległości i pobyt w nawet najbardziej egzotycznych miejscach.

Zabezpiecz dziecku posiłki na czas podróży

Decydując się na długą podróż z dzieckiem, przygotuj odpowiednią ilość napojów niegazowanych. Pamiętaj, że w takich okolicznościach maluch szybko się poci i przegrzewa.
Podczas podróży i na wyjeździe przydatne są też gotowe produkty w słoiczkach, takie jak zupki, dania, desery czy kaszki, do smaku których dziecko jest przyzwyczajone.
Podróżując samolotem wszystkie napoje podawaj z butelki - ssanie pomaga w odblokowaniu uszu.

Czytaj też: Prowiant dla niemowlaka

Podróżuj po godzinach szczytu, kiedy ruch jest mniejszy, a temperatura powietrza niższa niż w południe. Zawsze też bądź przygotowana na podanie dziecku dodatkowego posiłku, jeśli podróż się przeciągnie. Idealne są gotowe dania, które dziecko może zjeść bezpośrednio ze słoiczka, nawet bez konieczności ich podgrzewania. Jeśli jesteś na wakacjach miej na uwadze, że im cieplejszy klimat, tym bardziej musisz przestrzegać higieny. Bądź bardzo ostrożna przy sterylizacji przedmiotów maluszka służących do karmienia. Jeśli woda w kranie jest złej jakości, kup wodę w butelce. Używaj jej do picia, gotowania, mycia zębów.

Czytaj też: 9 zabaw na czas podróży z dzieckiem
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?