Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Włochy: 12 pediatrów aresztowanych za łapówki od koncernów mlekowych

| aktualizacja: 24.11.2014 | 3

Lekarze namawiali młode mamy do przechodzenia z karmienia piersią na karmienie mieszanką modyfikowaną. W zamian wyjeżdżali na wycieczki sponsorowane przez koncerny.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
karmienie butelką
fot. Fotolia
12 pediatrów zostało aresztowanych za przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za namawianie pacjentek na przechodzenie z karmienia naturalnego na karmienie mieszanką modyfikowaną.

Jak podaje agencja Reutera, w ostatni piątek (21 listopada 2014 r.) włoska policja zastosowała areszt domowy wobec 12 pediatrów, którzy w zamian za promowanie karmienia mieszanką modyfikowaną przyjmowali od przedstawicieli produkujących je firm drogie prezenty (m.in. iPhony czy telewizory) albo wyjeżdżali na ekskluzywne wycieczki np. do Indii czy Francji.

Wśród aresztowanych lekarzy znajduje się dwóch ordynatorów szpitalnych. Oprócz tego zaaresztowano też pięciu przedstawicieli z trzech różnych firm, produkujących mieszanki modyfikowane.

Sprawę komentuje dla Babyonline.pl prof. dr hab. n. med. Kamil Hozyasz, kierujący Kliniką Pediatrii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie:

– Bezdyskusyjnie najlepszym sposobem karmienia niemowlęcia jest karmienie piersią, i wszyscy lekarze powinni wspierać w tym kobietę. Zresztą nie tylko lekarze. Istnieje Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece, w którym jasno jest napisane, że wyższość karmienia naturalnego jest udowodniona i że nie powinno się reklamować mleka tzw. pierwszego (oznaczonego cyfrą 1). Lekarz oczywiście może zalecić dokarmianie mieszanką modyfikowaną, ale w ściśle określonych sytuacjach, np. kiedy dziecko ma słabe przyrosty masy ciała i jest pewność, że mama nie ma wystarczającej ilości pokarmu. Nieuzasadnione zalecanie dokarmiania jest naganne.

Czytaj także: Prof Kamil Hozyasz z IMiD mówi, jak wspierać odporność dziecka
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Odzyskująca nadzieję
Odzyskująca nadzieję | 2014-11-25 21:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem za uczciwością i ponoszeniem konsekwencji za grą uczuciami, zdrowiem i prawidłowym rozwojem dzieci w zamian za partykularne korzyści. T. p. sytuacje przywracają moją wiarę w ludzi. Oraz w to, że ład moralny i społeczny jest możliwy, a przez to lepsze i spokojniejsze życie!

Odpowiedz

Tinka
Tinka | 2014-11-24 16:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Aż dziwne, że nie w Polsce. choć u nas nikt tego nie wykryje. Mojemu Tomusiowi też dali sztuczne w szpitalu i potem nie chciał ssać.

Odpowiedz

MarysiaG.
MarysiaG. | 2014-11-24 16:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ta całym świecie mamom wmawiają, że lepiej, żeby dały coś sztucznego niż to, co najlepsze, co swtorzyła natura. u nas w miasteczku każda jak najszybciej na sztuczne przechodzi. płaci, daje gorsze! jaki to sens???

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?