Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

7 mitów o karmieniu piersią

| aktualizacja: 30.12.2012 | 3

Rezygnujesz z karmienia piersią, bo wydaje ci się, że coś jest nie tak? Masz za mało mleka, za małe piersi, za chudy pokarm? Stop! Sprawdź, co na pewno nie jest prawdą.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)

Pokarm jest za chudy, więc dziecko słabo rośnie
Kobiecy pokarm nie jest ani za chudy, ani za tłusty, tylko po prostu w sam raz. Dla niemowlęcia nie ma nic lepszego. Mleko zresztą zmienia się w trakcie każdego karmienia. Na początku ma więcej wody, potem staje się bardziej tłuste i bogatsze w składniki odżywcze – dlatego dbaj o to, by niemowlak opróżnił pierwszą pierś, zanim podasz mu drugą. Jak to sprawdzić? Pilnuj, by aktywnie ssał (słyszysz odgłosy przełykania pokarmu przypominające postękiwanie).

Przez pierwsze miesiące karm też dziecko w nocy (pokarm zawiera wtedy więcej tłuszczu, więc dziecko szybciej rośnie). Tłuszcz z mleka jest bardzo ważny, bo jest w nim dużo kwasów omega-3, niezbędnych dla mózgu i układu odpornościowego. Po to, by było ich w twoim mleku jak najwięcej, jedz dwa razy w tygodniu ryby (morskie, a ze słodkowodnych – pstrąga).

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

zania
zania | 2015-04-18 18:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

piękne zdjęcia :)

Odpowiedz

inezka
inezka | 2013-11-15 10:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja o mały włos też bym przestała karmić, ale zalecono mi piwo bezalkoholowe na laktację,a że za piwem nie przepadam to kupiłam sobie femaltiker na bazie słodu jęczmiennego i od razu więcej mleka mam.

Odpowiedz

Andres
Andres | 2013-08-09 23:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Chciałam się dowiedzieć czy w od prszyzłego roku już jest przyjęte to że 6 stycznia jest wolny od pracy zamiast tych dodatkowych wolnych dni za święta wypadające w soboty? Czy to jeszcze nie jest uchwalone bo nigdzie nie moge znależć takiej informacji w necie.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?