Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Anoreksja a karmienie piersią

| aktualizacja: 03.12.2013 | 0

Czy anoreksja może mieć wpływ na karmienie piersią? Odpowiada położna-psycholog.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Przed ciążą zagrażała mi anoreksja. Teraz, kiedy moja córeczka ma cztery miesiące, nie potrafię się zmusić, by zjeść więcej niż dwa posiłki. Czy mój pokarm jest wartościowy? Ika

Dla córeczki najważniejsze jest, aby jej mama była szczęśliwa, zauważała  potrzeby maluszka, tuliła ją, dawała poczucie bezpieczeństwa. Proszę się nie martwić o karmienie piersią. Pokarm mamy zwykle jest pełnowartościowy, gdyż organizm do jego produkcji wykorzystuje zgromadzone zapasy. Radzę jednak zrobić podstawowe badania, które pozwolą ocenić stan organizmu. Niestety, gdy mama ma anoreksję, choroba może sprawiać, że chwilami nie jest w stanie aktywnie uczestniczyć w życiu bliskich. Dlatego zachęcam też do kontaktu z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą. Pomogą odnaleźć przyczyny choroby i będą wspierać w walce z nią. Nie wolno pozwolić, by choroba odebrała radość z macierzyństwa.
Bożena Cieślak-Osik konsultacja: Bożena Cieślak-Osik
Pracuje w Szpitalu Klinicznym WUM w Warszawie. Jest jedną z pierwszych w Polsce trenerek oceniających niemowlęta według skali Brazeltona.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?