Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak często karmić piersią - praktyczny plan do wydruku

| aktualizacja: 12.10.2016 | 3

Nie pamiętasz, o której godzinie ostatnio karmiłaś dziecko? Którą pierś mu podałaś i jak długo trwało karmienie? Nasz plan karmienia niemowlaka pomoże ci uporządkować te informacje.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
karmienie piersią, pozycja do karmienia piersią, pozycja leżąca do karmienia piersią
fot. rys. Piotr Kanarek

Właśnie zaczynasz przygodę z karmieniem piersią? A może karmisz niemowlę już kilka tygodni i nie wszystko idzie tak, jak sobie wyobrażałaś? Pamiętaj - początki karmienia piersią bywają trudne i wiele mam przechodzi przez to samo co ty.


Nasz plan karmienia pomoże ci w zapamiętaniu ważnych szczegółów, takich jak godzina karmienia czy pierś, którą karmiłaś, a także - pozwoli lepiej poznać swoje dziecko.Karmienie piersią - to ważne:

  • Pierwszy raz nakarmisz dziecko piersią w pierwszych 2 godzinach po porodzie. Pomoże ci w tym położna.
  • Jak często potem karmić dziecko? Minimum to 8-9 karmień w ciągu doby (często jednak dzieci na początku ssą częściej).
  • Przez pierwsze 2–3 miesiące powinnaś też budzić niemowlę do karmienia w nocy. W nocnym pokarmie jest najwięcej kwasów tłuszczowych omega-3 potrzebnych dla rozwoju mózgu i siatkówki oka. Nocne karmienia są też ważne dla ciebie, bo pobudzają laktację.
  • Jak długo powinno trwać pojedyncze karmienie? Jeden niemowlak ssie szybko i w 10 minut opróżnia pierś. Inny potrzebuje na to 40 minut. Nie pospieszaj go, pilnuj tylko, aby nie podsypiał.
Kliknij w plan karmienia dziecka, aby go wydrukować.
 
karmienie niemowlaka, karmienie piersią, jak często karmić piersią, plan karmienia, karmienie dziecka

Zobacz 5 najwygodniejszych pozycji do karmienia piersią.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

slnka
slnka | 2017-06-20 18:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Plan pozwala nieco kontrolować sytuację, wbrew pozorom nie wymaga dużego nakładu czasu, jedynie nieco samodyscypliny i dostępu do zegara. Wiem, ile czasu mój maluszek aktywnie je, po ilu minutach się nudzi i odpływa, wtedy muszę mojego niejadka nieco nakręcić na pokarm drugiej fazy. Mamy drogie, są dzieci, które najadają się w kilka minut i następnie śpią grzecznie, są jednak i takie, które dość długo są przy piersi i naprawdę bardzo się wysilają, żeby się najeść. Pozdrawiam obie grupy mam.

Odpowiedz

M
M | 2016-09-15 21:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podziwiam mamy, ktore maja czas na to aby bawic sie w zapisywanie (chyba, ze musza ze wzgledow np. zdrowotnych). Zawsze sprawdzam ktora piers jest twardsza i wiem, ze na nia czas:) Oczywiscie jesli mam watpliwosci, ktora teraz byc powinna. Czasem nawet dzieciaki same sobie wybieraly. Mialam tak z corka i teraz szczegolnie z synem. Jesli chce jesc to chociaz bym mu nastawiala ta ktora ma byc to jej nie ruszy jesli nie chce pic tylko od razu cos bardziej tresciwego.

Odpowiedz

jolka
jolka | 2014-02-21 10:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja z takiego planu nie korzystam bo przystawiam dziecko do piersi jak najczęściej żeby pobudzić laktację, ale coś mi się wydaje że będę musiał femaltiker sobie kupić, bo długo tak nie dam rady

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?