Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Karmienie piersią w miejscu publicznym – powód do agresji?

| aktualizacja: 15.06.2016 | 7

"Jesteś obrzydliwa"- takie słowa usłyszała mama miesięcznego dziecka, która postanowiła nakarmić piersią dziecko w kawiarni.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
karmiąca piersią agresja mężczyzna
fot. Jassie Maher/Facebook
Gdy decydujesz się na karmienie piersią, musisz być konsekwentna bez względu na to gdzie jesteś. Jeżeli jesteś w domu, nie ma żadnego problemu. Gdy jednak postanawiasz wybrać się z dzidziusiem do sklepu, czy w jakiekolwiek inne miejsce publiczne, musisz się liczyć z tym, że twoja dzidzia nie będzie zwracać na to uwagi. Obwieści ci bardzo głośno, że jest głodna, a wtedy nie będziesz miała wyjścia. 

" To jest obrzydliwe. Ty jesteś obrzydliwa!"

Oczywiście przeciwnicy karmienia piersią w miejscu publicznym powiedzą, że kobieta może zrobić to w miejscu niewidocznym dla gapiów. Gdzie takie miejsce jest w markecie? Trudno je znaleźć, mogłaby to być np. toaleta, która jednak ze względu na brud oraz nieprzyjemny zapach, nie jest wymarzonym miejscem dla karmiącej mamy i jej maleństwa. 

Jassie Maher postanowiła przysiąść na chwilę przy stoliku w restauracji. Chciała szybko nakarmić dopominające się mleka dziecko. Nie spodziewała się, jak ogromną agresję wywoła u mężczyzny, również przebywającego w kawiarni. Ten po chwili obserwowania młodej matki, zaczął głośno wykrzykiwać  w jej kierunku. 
"Nie możesz tego robić gdzie indziej? To jest obrzydliwe. Ty jesteś obrzydliwa" – zaczął krzyczeć w kierunku karmiącej mamy, mężczyzna w średnim wieku. 

Ta odpowiedziała mu, że musi nakarmić dziecko, bo płacze. Dodała też, że ma do tego prawo i prosiła, by mężczyzna zostawił ją i noworodka w spokoju.  Ten jednak był coraz bardziej agresywny, zaczął iść w jej kierunku wykrzykując: "Jesteś obrzydliwa, jesteś obrzydliwa, jesteś k...wą!" (straszny wulgaryzm). Przestraszona matka postanowiła zniechęcić agresora i zaczęła go nagrywać komórką. Mężczyzna zrezygnował z ataku bezpośredniego, ale cały czas krążył wokół kobiety. 

Wspaniała postawa obserwatorów

Na szczęście na pomoc przerażonej mamie ruszyli inni klienci restauracji, oraz pracownicy. Wykrzykując w stronę rozjuszonego klienta słowa: "Ona ma do tego prawo! Nie musisz na to patrzeć! To piękny widok, ona tylko karmi piersią swoje dziecko!", sprawili, że mężczyzna opuścił kawiarnię. Ich postawa sprawia, że serce nam rośnie. Stanąć w obronie bezbronnej mamy, która próbuje poradzić sobie w nowej sytuacji, jest ogromnym wsparciem, które pozwoli jej wierzyć, że karmienie piersią nie jest niczym złym. 

Rozumiemy osoby, dla których widok karmiącej mamy, nie jest powodem do radości. Staramy się rozumieć ludzi, którym takie sytuacje przeszkadzają i wyrażają głośno swój sprzeciw. Tego mężczyzny, który w tak nieprzyjemny i ordynarny sposób zwrócił się do kobiety, nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć!

Przeczytaj także: Karmiące cyce na ulice? Zdecydowanie tak!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Wiola
Wiola | 2016-08-25 08:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tez karmilam swoja corke ale nie robilam tego wszedzie zawsze bylam przygotowana w inny sposob albo sciagalam mleko albo wczesniej orientpwalam sie czy w danym markecie sklepie jest miejsce dla kobiet z małymi dziećmi nie Stary takie miejsca są tylko w więksZych centrach chodź dla mnie powinny być w marketach 😊 NO zdarzało mi się nie raz karmić w toalecie np na przychodni. Popieram karmienie piersią bo jest to dobra dla maluszka ale jak dla mnie nie trzeba się z tym wszędzie odnosić sa inne sposoby jak nie ma toalet to chociażby cofnąć się do samochodu i na tylnim siedzeniu też jest dobrze 😊

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Wiola
Wiola | Wiola | 2016-08-25 08:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oczywiście to nie znaczy ze popieram tego typa co zrobił nigdy bym nie zwróciła karmiącej mamie uwagi !!!

Odpowiedz

Paula
Paula | 2016-06-17 11:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem Karmiącą mama i jeszcze sie nie spotkałam z taką sytuacją ale z dziwnymi spojrzeniami tak. Mój syn na 14 miesięcy to prawie karmiłam go wszędzie. Nie licząc kościoła. Bo przecież głodnego dziecka nie da sie w inny sposób uspokoić . U piersi Matki dziecko się uspokaja a zwłaszcza małe maleństwo.

Odpowiedz

Mila
Mila | 2016-06-17 08:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdyby wystawiła cycki jakaś inna to by sie zachwycał ale karmiące matki są obrzydliwie ? Palant i tyle

Odpowiedz

Kagome
Kagome | 2016-06-16 23:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najbardziej mnie dziwi ze w Polsce w każdym centrum handlowym jest pokój do karmienia i przewijania dziecka a w U.S.A nie? Chyba tam naprawdę nie są przychylni karmieniu piersią

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Dorota
Dorota | Kagome | 2016-06-17 09:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem ciekawa czy widzuaes/as te pokoje? Najczęściej są brudne, zniszczone i cuchnace. Sklepy je tworzą bo to dobre wizerunkowe, ale później nikt o nie nie dba.

Odpowiedz

Iwko
Iwko | 2016-06-16 17:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Obrzydliwy to jest ale ten typ co tak wykrzykuje , może jemu trzeba zabrać jedzenie sprzed nosa to coś zrozumie. Chociaż wątpię. Współczuję jego rodzinie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?