Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Karmienie piersią w ciąży jest możliwe?

| aktualizacja: 28.08.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
karmienie w ciąży, karmienie piersią
fot. Fotolia
Karmienie w ciąży może zaszkodzić dziecku w brzuchu? A może jest niebezpieczne dla mamy lub dla jej ssącego pierś dziecka? Sprawdź!

Karmienie piersią nie jest groźne ani dla dziecka karmionego, ani dla dziecka w brzuchu, ani dla mamy. Oksytocyna wydzielana w czasie karmienia powoduje wprawdzie skurcze macicy, ale nie zagrażają one ciąży. Podobne występują podczas współżycia, a przecież jeśli jesteś zdrowa i zdrowo rośnie twoje dziecko w brzuchu, możesz spokojnie uprawiać seks w ciąży. Hormony odpowiedzialne za przebieg ciąży, które w niewielkich ilościach dostają się do pokarmu, również nie są groźne dla dziecka.

Minusy karmienia w ciąży

W czasie karmienia w ciąży możesz jednak odczuwać pewne dolegliwości, np. bolesność brodawek, niestabilność nastroju, zniechęcenie do karmienia. Oprócz tego obniży się ilość wytwarzanego w twoich piersiach pokarmu. Dziecko może także samo zrezygnować z karmienia, gdy zacznie odczuwać zmieniający się smak mleka.

Niekiedy, gdy ciąża jest zagrożona, trzeba zmniejszyć liczbę karmień (z powodu działania hormonu pobudzającego skurcze macicy). Zadecyduje o tym lekarz w drugiej połowie ciąży.

Jesteś w ciąży i masz dużo pytań? Odwiedzaj regularnie: kalendarz ciąży
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?