Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny – wniosek do druku

| aktualizacja: 30.09.2014 | 13

Już w lipcu rodziny wielodzietne będą mogły korzystać ze zniżek na bilety kolejowe, wejścia do muzeów i na baseny w całej Polsce. Zobacz czym jest Karta Dużej Rodziny i kto może się o nią starać. Wydrukuj wniosek i zacznij korzystać ze zniżek.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Karta Dużej Rodziny, ogólnopolska karta duzej rodziny
fot. materiały prasowe: rodzina.gov.pl

Idea zniżek dla rodzin wielodzietnych nie jest nowa. Do tej pory w wielu gminach w Polsce istniały miejskie lub gminne Karty Dużej Rodziny, które uprawniały do zniżek w okolicach miejscowości zamieszkania. W Warszawie były to między innymi zniżki na roczne bilety komunikacji miejskiej dla dzieci z rodzin z trojgiem dzieci. Od lipca zaś rusza ogólnopolski program, który umożliwi korzystanie ze zniżek na terenie całego kraju.

Sprawdź: Gdzie rodzinom z dziećmi żyje się najlepiej?

Czym jest Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Karta Dużej Rodziny ma na celu zapewnienie specjalnych uprawnień rodzinom z co najmniej 3 dzieci, niezależnie od ich dochodu. Ideą Karty Dużej Rodziny jest ułatwienie rodzinom z co najmniej 3 dzieci dostępu do kultury, aktywnych form spędzania czasu oraz obniżenie kosztów codziennego życia. Dzięki Karcie Dużej Rodziny można uzyskać zniżki na korzystanie z usług instytucji publicznych i firm prywatnych, które przystąpiły do programu. Są to muzea, parki narodowe, uzdrowiska, obiekty sportowe. Znajdziesz je dzięki specjalnemu oznaczeniu:  „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Sprawdź gdzie otrzymasz zniżki: Oferta partnerów Karty Dużej Rodziny

http://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/696613,Do-czego-uprawnia-Karta-Duzej-Rodziny.html

Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta  na wniosek członka rodziny z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie, i otrzymuje ją każdy członek rodziny. Kartę Dużej Rodziny będą także mogły wyrobić osoby prowadzące rodzinne domy dziecka. Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminach już od 16 czerwca 2014 roku.

Ściągnij i wydrukuj: Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny

Termin ważności Karty Dużej Rodziny

Rodzice mają otrzymywać Kartę Dużej Rodziny bezterminowo. Dzieci będą mogły korzystać ze swojej Karty:

  • do ukończenia 18 roku życia,
  • do ukończenia 25 lat w przypadku kontynuowania nauki,
  • bez ograniczeń wiekowych gdy mają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności (na czas jego ważności).

Więcej o Karcie Dużej Rodziny na stornie www.rodzina.gov.pl

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (13)
avatar

janusz
janusz | 2016-04-21 12:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

wiele z ofert jest nieaktualnych np. hotel w inwałdzie i podległe parki mają tylko bitet rodzinny

Odpowiedz

anakonda
anakonda | 2016-03-14 09:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja jestem mamą trójki dzieci i nie uważam tak jak wy że to bujda na kółkach . a to dlatego że moje dzieci będą miały po opłacany chociaż jeden posiłek dziennie a po za tym pomyślcie logicznie czy nie będzie wam przyjemnie np. pojechać z dziećmi na wycieczkę do muzałum i że zostanie wam pare groszy więcej w portfelu ...

Odpowiedz

Fili
Fili | 2015-04-29 21:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Banda oszustow i zlodzieji wielkie halo dla siebie to umia brac premie,wyplaty kominowe,13-tki itd a nas POniewierac,uPOdlajac,co to za nie-rzad i POzostale osty przy korytach.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ww
ww | Fili | 2016-12-19 11:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

chory czy głupi?

Odpowiedz

Black Lilith
Black Lilith | 2015-04-09 19:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ta karta to po prostu kolejna porażka naszego pięknego rządu...
Rząd powinien poznać najpierw prawdziwe potrzeby takich rodzin, a nie dawać coś, co i tak jest im nieprzydatne. Zamiast przeznaczać pieniądze na wydrukowanie tej karty, niech politycy zrobią z tych pieniędzy lepszy użytek. Rodzin wielodzietnych i tak nie będzie stać na wyjście do muzeum czy teatru... pierwszorzędną sprawą jest zapewnienie dzieciom żywności, leczenia, edukacji i to powinno stać się priorytetem...

Odpowiedz

wilczek
wilczek | 2014-12-27 13:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kochani trzeba wiedzieć iż większość osób dla których ta karta jest skierowane (pow 3 dzieci) mieszka na terenach wiejskich a zniżki które przeczytałem sa skierowane jedynie dla osób mieszkających w dużych aglomeracjach , tu w tym przypadku dla tych rodzin absolutnie nic się nie polepszy nie zmieni , więc po co im wyrabiać ów karty .

Odpowiedz

aga
aga | 2014-12-27 12:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mASZ RACJĘ mAGDA ZNIZKA NA PKP 15 % A JAK KUPISZ NORMALNIE BILET RODZINNY TO DOSTAJESZ 30 WIĘC PO CO KARTA , mówili w radiu ze zniżki będą 50 5 na bilety pkp , smiech na sali Panie Prezydencie ten prezent na swieta dla naszej rodziny nie trafiony , Zakup podręczników dla moich 4 dzieci - 15 % w świecie książki to chyba przesada , moja mama miała trójkę i nigdy za książki nie płaciła , milismy książki po starszych koleżankach i kolegach a teraz co rok kupować książki to kpina i wyciąganie od nas pieniędzy na siłe , a nabijanie portfela wydawnictwom. Zróbcie porządek z książkami raz a dobrze a my matki na pewno to pozytywnie odczujemy . A ja z mojej małej mieściny mam jechać do muzeum w warszawie gdzie dostane -10 % a na bilet pkp - 15 % to nic innego jak kozystac z tej atrakcji !!!!

Odpowiedz

magda
magda | 2014-06-30 14:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ta karta w tej chwili nie daje żadnych konkretnych zniżek. To co oferuje to jest śmiech na sali. Muzea, wystawy, Stadion Narodowy, zniżka na zakupy w salonach Kruka i Wistuli? Co mi po zniżce na basen kiedy potrzebne mi trzy pary butów na wrzesień dla dzieci i trzy komplety książek do szkoły?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Matka Anka
Matka Anka | magda | 2014-12-01 12:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja tam nie oceniam, każda pomoc się liczy - pół ceny za przedszkole od stycznia, dla dzieci za darmo przejazdy tramwajami czy autobusami to konkretna pomoc finansowa. Nie jest to nie wiadomo jaki luksus, ale gdy liczy się każda złotówka, zawsze to coś.

Odpowiedz

 Michał
Michał | 2014-06-18 06:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli ktoś z trojgiem dzieci zagłosuje za PO bo tą kartę wprowadzili to zasłużyli na te wszystkie antyrodzinne cuda na kiju które nam zafundowała koalicja rządząca. Ale przecież mamy kryzys i taki klimat :)

Odpowiedz

mama z dwóją dzieci
mama z dwóją dzieci | 2014-06-17 20:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a dwoje dzieci to mała rodzina ???? i już nic się nie należy ???!!!!???

Odpowiedz

Karolina82
Karolina82 | 2014-06-17 16:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdzie ten wniosek, przepraszam? Nie widzę czy dołączycie?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

redakcja
redakcja | Karolina82 | 2014-06-17 19:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Należy kliknąć w linkpodświetlony na niebiesko i pojawi się w sąsiednim oknie dokument do wydruku

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?