Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Lekarze i pielęgniarki, którzy odwodzą od szczepień, będą karani!" – zapewnia minister

| aktualizacja: 19.06.2017 | 16

"Udzielanie szkodliwych rad i odwodzenie od szczepień to ogromna nieodpowiedzialność" – przyznał Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł. Czy lekarze i pielęgniarki powinni być karani?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Minister Radziwiłł o nieszczepieniu dzieci
fot. Fotolia
W środę, 14 czerwca, w Inowrocławiu rozpoczął się proces przeciwko rodzicom, którzy nie zgodzili się na zaszczepienie dziecka przeciwko gruźlicy i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B w pierwszej dobie po porodzie. Tego samego dnia podczas konferencji w Bydgoszczy minister Konstanty Radziwiłł zapewnił, że lekarze i pielęgniarki, którzy zachęcają rodziców do nieszczepienia dzieci, powinni być karani.

Zwolnienia za odwodzenie od szczepień?

"Ci, którzy podejmują decyzję o niezaszczepieniu swego dziecka, nie tylko narażają na niebezpieczeństwo swoje dziecko, ale także inne dzieci. To jest wielka odpowiedzialność, z której wszyscy decydujący się na taki krok muszą zdawać sobie sprawę. Jeszcze większa odpowiedzialność – na to kładę największy nacisk – spada na profesjonalistów medycznych, którzy udzielają takich niemądrych, czy wręcz szkodliwych rad, odwodząc ludzi od szczepień. Myślę o lekarzach, pielęgniarkach. To jest zupełnie niedopuszczalne i w stosunku do tych osób z całą pewnością, z całą surowością należy wyciągać wszystkie możliwie konsekwencje, z pozbawianiem możliwości kontaktu z pacjentami włącznie" – powiedział minister. "Prawdę mówiąc większość z nas, gdyby nie szczepienia, prawdopodobnie nie miałby szans na życie. Tych chorób, przeciw którym się szczepimy, jest coraz mniej, bo szczepienia są skuteczne. Pojawiły się takie osoby, które kompletnie sprzecznie z aktualną wiedzą medyczną, nieracjonalnie zaczęły podawać w wątpliwość skuteczność, a szczególnie bezpieczeństwo szczepień" – dodał.

Dlaczego warto szczepić dziecko?

Szczepienia obowiązkowe są konieczne, bo chronią dzieci przed groźnymi chorobami zakaźnymi. Często to powikłania po chorobie stanowią zagrożenie, nie sama choroba. Szczepionki uodparniają na choroby i zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań. Rodzice powinni pamiętać o wizycie u pediatry przed planowanym szczepieniem. Aby szczepionki działały i ryzyko wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych było jak najmniejsze, dziecko musi być w pełni zdrowe.

Minister Radziwiłł zapewnił w czasie konferencji, że wystąpienie NOP-ów jest niezwykle rzadkie. "W Polsce takich powikłań, które rzeczywiście się zdarzają na wiele milionów dawek szczepień podanych co roku, mamy kilkanaście do 20 ciężkich odczynów poszczepiennych. To są naprawdę wyjątkowe sytuacje, na które – mimo że się zdarzają – trzeba patrzeć w takich kategoriach. To jest zagrożenie mniejsze niż występujące wtedy, kiedy człowiek decyduje się na wyjście z domu na ulicę" – zapewnił.

Czy według was lekarzy i pielęgniarki powinni być karani za namawianie rodziców do nieszczepienia dzieci? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Zwolnienia dyscyplinarne dla lekarzy zniechęcających do szczepień!

Źródło: rynekzdrowia.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (16)
avatar

Iza28
Iza28 | 2017-07-07 10:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie rozumiem jak lekarz może odradzać szczepienia ochronne pomijając medyczne wskazania. Dzięki szczepieniom uwolniliśmy się od wielu chorób, a teraz one mogą powrócić. Zajrzyjcie na zaszczepsiewiedza.pl i poczytajcie sensowne źródła.

Odpowiedz

studentka fizjo
studentka fizjo | 2017-06-23 15:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Może w koncu ludzie się obudza.. Dziwi mnie, że ludzie po studiach są tak mało świadomi i zamknięci na nowo ujawniane wałki. Studenci medycyny też idioci.. nie dosc, ze ida za farmaceutyka jak oglupione owieczki, to jeszcze podkablowują innych lekarzy, pracujących i chcących dobrze dla spoleczenstwa.. SZOK

Odpowiedz

Oburzona
Oburzona | 2017-06-23 15:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Według mnie powinni odwołać ze stanowiska Konstantego Radziwiłła, a nie lekarzy, ktory sa od niego mądrzejsi, bo pracują zawodowo, a nie tylko siedza na tyłkach w sejmie! Sam minister pewnie jest swiadom skutków ubocznych, ale nie ma malych dzieci, wiec go to nie obchodzi. Dostaje kase za reklamowanie szczepień i tak naprawde ma w nosie zdrowie społeczeństwa. Aż krew się we mnie gotuje! We Francji i na wschodzie już dawno temu zakazali szczepień, podczas gdy u nas są obowiązkowe! Chore państwo. Chory rząd. Mam nadzieję, ze w koncu zmieni się to na lepsze..

Odpowiedz

Lena
Lena | 2017-06-23 15:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja tez wysypki dostaję jak takie wypociny czytam. Odczynów poszczepiennych jest cała masa- kto miał do czynienia, chociaż wśród znajomych- ten wie , że nigdzie się tego nie notuje. Nie ma żadnych badań potwierdzających bezpieczeństwo szczepień. Nawet nie ma badan potwierdzających , że szczepienia (zwłaszcza w takiej ilości) nie są rakotwórcze. Skoro nie ma dowodów, że cos jest bezpieczne , to jak można to podawać pod przymusem??

Odpowiedz

Mr. X
Mr. X | 2017-06-21 22:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Guzik prawda. To stopnop i podobne chodzą na pasku koncernow produkujących homeopatyki (Boiron) i sprzedających je za ciężkie pieniądze, a wy się dajecie im nabierać jak dzieci.
Są na to dowody na jutubie,, że koncerny homeopatyczne to awangarda nwo.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Lena
Lena | Mr. X | 2017-06-23 15:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co za bzdury...

Odpowiedz

Ewju
Ewju | 2017-06-21 21:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zastrasza lekarzy dajacych odroczenia od szczepień to jasny przekaz

Odpowiedz

matka
matka | 2017-06-21 21:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Odnoszę się do opinii ,,ojca ,, Potwierdzam - to wyjątkowa kanalia.

Odpowiedz

Iwona
Iwona | 2017-06-21 16:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Niech mnie zwolni, co tam sam będzie o tak niedługo pracował. Brak dialogu w sprawie kalendarza szczepień to jasna ignorancja. Pan Radziwoł zapewne sam przeprowadził tyle badań w tym kierunku że jest ekspertem. Ja mam 28 lat pracy z ciężko chorymi i widzę ten OGROMNY pseudo sukces w leczeniu chorób przewleklych, nowotworów szczegolnie narastajacy u dzieci, chorób z autoimmunoagresji. Niech on lepiej przeprowadzi badania porównując dzieci szczepione z niezaszczepionymi, ich rozwój , podatność na choroby itp. Wówczas powiem, że jest ministrem od zdrowia. Teraz jest ministrem służby zdrowia, tylko komu służy. Zresztą czy poprzedni byli inni? Polaku twoje zdrowie w twoich rękach, a zdrowie twoich dzieci jest najwazniejsze.

Odpowiedz

Iwona
Iwona | 2017-06-21 16:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kiedy zniknie zakłamanie? Cała służba zdrowia jest w szonach koncernów farmaceutycznych i procedur które są tworzone aby zniewolić czlowieka. Lekarz nawet który ma wiedzę i chciałby leczyć w inny sposób to nie może, bo ma już narzucony schemat. Ponoć poparty badaniami, szkoda że nie doświadczeniem jak to kiedyś bywało.

Odpowiedz

Cieroce
Cieroce | 2017-06-21 14:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja zachęcam - to ludobójstwo jest i są na to dowody.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?