Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nie szczepisz dziecka? Grzywna to za mało, mogą ci je odebrać!

| aktualizacja: 19.05.2017 | 3

Na rodziców, którzy nie szczepią dzieci, nakłada się kary finansowe. To jednak nie wszystko – w niektórych przypadkach sąd może odebrać rodzicom prawa rodzicielskie!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Kary za brak szczepień u dzieci
fot. Fotolia
Rodzicom, którzy nie szczepią dzieci, grożą nie tylko kary finansowe. Sądy mogą ograniczyć im władzę rodzicielską, przyznać nadzór kuratora, a nawet odebrać im dzieci i umieścić je w rodzinach zastępczych lub rodzinnych domach dziecka.

Kary finansowe to za mało

Już 14 czerwca w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu odbędzie się rozprawa dotycząca 3,5-miesięcznej Wandy. Rodzice dziewczynki nie zgodzili się na zaszczepienie córki w pierwszej dobie po porodzie.

"Rodziłam chora, moja starsza córka miała w tym czasie zapalenie oskrzeli i obawiałam się, że Wandzia też może mieć problemy ze zdrowiem. A wtedy szczepienie może zaszkodzić" – tak decyzję o odmowie szczepienia tłumaczy mama dziewczynki, pani Iwona. Starsza córka pani Iwony była szczepiona, jednak po szczepieniu dostawała wysokiej gorączki, miała problemy z oddychaniem i traciła przytomność. O decyzji mamy Wandy sąd został poinformowany przez dyrektora przychodni w Gniewkowie, Tadeusza Derezińskiego. W rozmowie z "Rzeczpospolitą"  Dereziński wyjaśnił, że zawiadomił o możliwości narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia i to sąd powinien zadecydować, czy działania rodziców rzeczywiście mogły zaszkodzić dziewczynce.

To niejedyny taki przypadek w Polsce. W ciągu ostatnich miesięcy do Sądu Rejonowego w Pile wpłynęły już trzy podobne zawiadomienia. Sąd wszczął postępowanie w jednym z przypadków.

Nie wahaj się – szczep!

Każdego roku w Polsce wzrasta liczba nieszczepionych dzieci, głównie ze względu na coraz większą popularność tzw. ruchów antyszczepionkowych. Przypominamy jednak, że jedno z badań finansowanych przez antyszczepionkowców obaliło tezę, że szczepionki wywołują autyzm (choć, oczywiście, miało ją poprzeć). Szczepienia ratują tysiące dzieci i zapobiegają powrotom groźnych chorób, takich jak odra czy krztusiec. Choć nie zawsze chronią dziecko przed zachorowaniem, zmniejszają ryzyko powikłań po chorobie i łagodzą przebieg choroby!

Wasze maluchy są zaszczepione?

Zobacz także: Odszkodowania za powikłania po szczepieniach? Jest odpowiedź ministra!

Źródło: rp.pl, wp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

TATA
TATA | 2017-05-24 20:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W szczepionkach jest rtęć tak ? Szczepionki to wirusy choroby tak ? Nie pozwolilem aby podano szczepionki mojemu dziecku. Dzieci chorują po szczepionkach a nie bo nie dostały szczepionki .?

Odpowiedz

mama5latka
mama5latka | 2017-05-20 21:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Szczep i sie nie wahaj a jak dojdzie do powiklan nopow , autyzmu to zostan sam bo to Twoja wina. Sa dowody na to ,ze szczepionka powoduje autyzm u dzieci . I to bzdury co piszecie tutaj .

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Myszka84
Myszka84 | mama5latka | 2017-12-10 01:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Szczepionki nie powoduja autyzmu. Wiem bo sama jak powstaja....do skutkow ubocznych w tym np autyzmu prowadzi tylko i wylacznie nie odpowiedzialnosc rodziców lub samych lekarzy którzy pozwalaja na zaszczepienie dziecka ,ktore ma lub mialo kontak z chorym! Nie wolno szczepic takich dzieci i wiedzac że szczepienie sie zbliza ....o czym jestesmy jako rodzice czy opiekunowie wczesniej informowani, powinnismy zadbac o to by nasze pociechy nie byly narazone na taki kontakt. A jezeli juz doszlo do tego poprostu wstrzymac sie przez jakis czas od zaszczepienia. Tyle na ten temat. Nalezy sie szczepic...to chroni dzieci przef bardzo groznymi chorobami i nas samych przed epidemiami. A stezenie bakterii czy wirusow ktore dostajemy w szczepionce jest 10 cio krotnie mniejsze niz wystepowanie tych samych bakterii w naszej zywnosci....ludzie ola Boga!!! I prosze sie nie wypowiadac juz nigdy na temat kompletnie nie znany "od srodka...." i nie obrazac ludzi......to swiadczy o niskim poziomie kultury osobistej.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?